Points of You

Autoportrety dzieci ilustrowane z Punctum

W piątek prowdziłam szkolenie z motywacji dla doradców metodycznych przy MSCDN . Rozmowy zaprowadziły nas nieuchronnie w obszar pracy wychowawczej. Sporo konkretnych pytań dotyczyło metod wykorzystujących obraz i ruch w pracy z dziećmi, w angażowaniu młodzieży, w aktywizowaniu tych, którzy trzymają się na boku.

Dla inspiracji zamieszczam galerię kilku fotografii wykonanych podczas warsztatów z dziećmi z piątej klasy podstawówkiSą to autoportrety dzieci ilustrowane kartami z gry coachingowej Punctum. Dzieci wybierały fotografie, które najbardziej im się podobały i które coś ważnego o nich mówiły. Nic więcej nie trzeba było tłumaczyć.

Karty z obrazami od razu poszły w ruch. Już kiedy przyszłam do sali na przerwie przed lekcją i je rozłożyłam na stole, dzieciaki dosłownie rzuciły się na nie, oglądały, wybierały, komentowały. Taki intensywny, wesoły ale i ukierunkowany kontakt nawiązał się od razu między nimi.

Obrazy „mówią” do nas kompozycją, rytmem, barwami, kształtami, sytuacją. Przemawiają wprost do wyobraźni, doświadczeń i wspomnień nie tylko dorosłego człowieka, ale też dziecka. A może dziecka przede wszystkim – też tego dorosłego 🙂

 

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s