Uncategorized

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku – dróg, które prowadzą do bezpiecznych miejsc, ludzkich serc.

Zbliża się Nowy Rok, kończy obecny. To moment, kiedy następuje zmiana: zmienia się data, przybywają lata, dzieci pójdą do kolejnych klas. Wtedy refleksje nad życiem, światem, przemianą po prostu są obecne. Zazwyczaj pojawiają się nowe zamiary. Plany na nowy sezon. Plany na zdrowie. Plany na nowe podróże i wakacje. Obietnice składane sobie samemu lub bliskim.

Myślę, że w ciągu całego roku to jest jedna z większych zmian w kalendarzu, jak śmierć i narodziny, kiedy można pożegnać stare i z nadzieją pomyśleć o nowym. I hucznie tę zmianę obchodzić. W głębi duszy jednak skrycie myśleć o tym, co mnie czeka, czego pragnę, co mogłoby się dla mnie zdarzyć wymarzonego.

W drugi dzień świąt wcześnie rano poszłam na spacer drogą przez pola. Niebo było szaro-białe, hulał wiatr, padał lekki deszcz, powietrze było chłodne i świeże. W zasięgu wzroku nie było nikogo. Nawet żaden pies nie szczekał. Byłam sama.

Poszłam miedzą pod górę i nagle zobaczyłam drzewo. Wyrosło na wprost przede mną jak dom, do którego droga prowadzi wędrowca. „Piękna metafora mojego życia na tu i teraz” – pomyślałam. Zrobiłam zdjęcie. Nadałam mu tytuł „Droga do miejsca bezpiecznego”. Wydrukowałam. Stoi teraz na biurku. Obraz na Nowy Rok.

Być może zainspiruję Cię do tego samego. Aby pójść na spacer, dać się poprowadzić drodze i odnaleźć obraz, który nada sens przejściu w nowy rok.

Może się zdarzyć, że pokażesz go komuś i dzieląc się swoim małym lub wielkim zachwytem na światem, swoją drobną chwilą, która ma duże znaczenie, własną opowieścią czy zdjęciem, podarujesz komuś coś dobrego w podzięce za życie.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku – dróg, które prowadzą do bezpiecznych miejsc, ludzkich serc.

Do Raniszewska

droga-do-miesca-bezpiecznego-Do-Raniszewska

Wszystkie teksty i fotografie na tej stronie są chronione prawem autorskim © Copyright Dorota Raniszewska; Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Wszystkiego dobrego w Nowym Roku – dróg, które prowadzą do bezpiecznych miejsc, ludzkich serc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s