Uncategorized

„ONE IMAGE – MANY WORDS”: The book for coaches and supervisors about how to use photos to inspire their clients …

ONE IMAGE – MANY WORDS is a unique book on using photography in coaching and personal development. Dziś ukazała się na Amazon moja książka w tłumaczeniu na j. angielski: ONE IMAGE – MANY WORS: Photography in personal development, healing and education. Notes from a personal journey. Otrzymała wartościowe recenzje od znanych i cenionych w środowisku osób: Judy Weiser, Tammie Plouffe, Laurie Lawson, Julija Slaby, Inga Bielińska, Lidia Czarkowska. Autorką tłumaczenia jest wspaniała pisarka i tłumaczka, Agnes Monod-Gayraud. Okładkę zaprojektowała nadzwyczajna artystka-grafik, Ewa Stępień-Wyród. Redakcję i produkcję na Kindle wykonał Jacek Szczepański, jastrzębie oko, nadzwyczajny programista, mój najlepszy przyjaciel. Przygotowanie  marketingowe wykonała Katarzyna Manios, geniusz marketingu. Odczuwam głęboką wdzięczność do wszystkich, którzy sprawili, że stało się możliwe.

Go to Amazon to buy to the book: LET’s go

A to wszystko zaczęło się 3 lata temu, kiedy byłam na pustyni Negew. Pustynia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mało spałam, gdyż mimo czarnej jak smoła nocy, rozświetlona była ona miliardem gwiazd tak jasno świecących, że moje oczy chciały na nie wciąż patrzeć i patrzeć. O 3:00 nad ranem budziłam się, wychodziłam z mojego szałasu po cichutku, aby nie zbudzić mojej współlokatorki o imieniu Noa. Schodziłam w dół Doliny. Siadałam na małej drewnianej ławeczce obok głównego szałasu spotkań i pisałam. Byłam tam przez 5 dni i przez ten czas zapisałam dziesiątki stron w zeszycie. Napisałam kilka wierszy. Do jednego z nich znajoma z Izraela skomponowała muzykę, i tak powstała piosenka. Możecie jej tu odsłuchać. Do domu wróciłam z jednym postanowieniem. Że będę pisać. Mimo głosów, które mi podszeptywały, że „nie, nie potrafię”. Skąd takie głosy, skoro wcześniej nie próbowałam? Wtedy na pustyni, zatopiona w ciszy, oddalona od zgiełku codziennego życia i natłoku spraw, poczułam, jak dużo radości daje mi pisanie. Niedawno Facebook przypomniał mi o moim powrocie z Negew, gdzie byłam dzięki moim przyjaciołom z Points of You. To tam, z nimi, razem z grupą międzynarodowych trenerów odkrywaliśmy tajemnice swoich dusz i wszechświata. Od tego czasu minęły dokładnie 3 lata, a ja w tym czasie napisałam i wydałam dwie książki. I to całkowicie zmieniło moje życie. Książki dały mi dużo wolności i przestrzeni własnej.

Czego mnie to wszystko uczy? Jaką refleksją mogę podzielić się z Wami?

Wycisz się i oddal od zgiełku, aby usłyszeć swój wewnętrzny głos. Odważ się spełniać swoje marzenia. Krok po kroku zacznij iść swoją drogą. Przez pustynię nie przebiega się sprintem, ale idzie miarowo. To jest o WYTRWAŁOŚCI w drodze i ODPOCZYNKU po drodze. To jest o SKUPIENIU na pojedynczych działaniach, które robisz każdego dnia z wizją PRZYSZŁOŚCI. Trzy lata to szmat czasu, dużo dni w Twoich rękach. Ale potrzeba dbać w tym czasie o MIŁOŚĆ. Otaczaj się i zapraszaj ludzi, którzy są Ci życzliwi. Żyj w poczuciu wdzięczności. Pielęgnuj miłość w swoim sercu. Zaufaj, że to, co robisz, ma sens i wartość. Daj sobie szansę. Daj szansę swojemu losowi. Los! Pomyśl tylko, co to słowo znaczy. Los to znaczy, że nie zaplanujesz życia. Ale możesz odkrywać. Los to znaczy, że nie wiesz, co Cię czeka. Ale możesz wyjść na spotkanie.

Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego dobrego, Dorota Raniszewska

 

Wszystkie teksty i fotografie na tej stronie są chronione prawem autorskim © Copyright Dorota Raniszewska; Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s