AHA™ – fotografie, które inspirują

AHA™ – fotografie, które inspirują to autorska kolekcja fotografii Doroty Raniszewskiej, coacha i mentora, nauczycielki fotografii w coachingu. Zawiera 48 inspirujących fotografii, które wywołują emocje, skłaniają do głębszej refleksji i zachęcają do autentycznych wypowiedzi. 12 kart z mocnymi pytaniami coachingowymi, które inicjują wartościowe rozmowy. Praktyczny przewodnik.

AHA to solidne, eleganckie i łatwe w użyciu narzędzie, które przenosi komunikację na zupełnie nowy poziom ponieważ każdy, kto patrzy na obraz, tworzy własne skojarzenia. Fotografie uruchamiają otwarty, wnikliwy i szczery dialog. Wybrane są z myślą o pracy pozytywnej. Otwierają umysły na to, co jest w życiu ważne, kiedy dążymy do osobistej satysfakcji, zdrowia, szczęścia, samorealizacji. Są to marzenia, motywacje, uczucia, świadomość mocy osobistej, zaufanie do siebie samego, wiarę w przyszłość, tożsamość, wartości, relacje, życie w otoczeniu.

Są one przejawem uważności, dążenia w stronę słońca, optymizmu, odszukiwanego sensu. Doceniania pięknych chwil w życiu i zachwytu nad światem. Podziwu dla najlepszych stron człowieczeństwa

AHA™ -to fotografie jednocześnie współczesne i archetypiczne.

 „Na początku nie wiedziałam, że na zdjęciu jest motyl. Myślałem, że to błękitne niebo. Ale od razu poczułam spokój. Jak tylko zobaczyłam niebieski kolor, mój umysł oczyścił się z chaosu i problemów, z którymi tu przyszłam. Weszłam w nową przestrzeń, która była kojąca i poczułam ciekawość, jak to zdjęcie „przemówi” do mnie.”Krysia, podczas sesji coachingowej.


Czasami trudno jest marzyć. Czasami trudno jest powiedzieć, co czujemy. Czasami trudno jest zmienić nasze odczuwanie braku na poczucie obfitości.

AHA™ pomaga przekierować naszą uwagę i spojrzeć na to, co mamy. Kiedy zobaczymy to konkretnie, np. wizualizując nasze marzenia, łatwiej jest wykorzystać lub rozwinąć to, co mamy. AHA™ pomaga ludziom w ten sposób zmieniać punkty odniesienia. Jest to ważne, ponieważ możemy wykorzystać nasze mocne strony i zasoby tylko wtedy, gdy je w nas dostrzegamy. Na przykład regulować nasze emocje, być ludzkim, mieć nadzieję, marzyć, podejmować działania, być odważnym, mądrym i sprawiedliwym. Wszystko jest w nas 🙂

Zamawiam AHA™ – fotografie, które inspirują

Fotografie inspirują.

Uruchamiają myślenie: pamięć, intuicję, wyobraźnię. Ułatwiają wypowiedź i słowa same pojawiają się w nawiązaniu do tego, co jawi się przed naszymi oczami. Każdy ma własne skojarzenia i buduje własne narracje. Fotografia dostarcza nam mnóstwo materiału do myślenia, aby te narracje odkrywać, jak i malowniczych metafor, aby je wyrazić słowami. Bogate w informacje nagranie webinaru poświęconego AHA™, doskonałe do self-study, w języku polskim! To solidna pigułka wiedzy z przykładami z praktyki coachingu, opowieścią o historii AHA™, wprowadzeniem do tajników narzędzia.