Coaching

Gratulacje! Skoro interesuje Cię coaching, to prawdopodobnie masz jakiś ważny życiowy cel, marzenie, talenty, które chcesz wykorzystać i  potrzebujesz zacząć działać, aby szybko zacząć osiągać efekty?

Coaching Dorota Raniszewska 1

Aby dobrze wybrać, odpowiedz sobie na poniższe, bardzo pomocne pytania:

Co ważnego jest dla Ciebie w tym celu? Kim się staniesz, kiedy go osiągniesz? Jak będziesz żyć? Jak będzie wyglądał Twój dzień? Co będziesz o sobie myśleć? Z kim będziesz pracować i gdzie? Jak się będziesz czuć w życiu?

Czujesz jak rośnie w Tobie ekscytacja? Zauważasz, jak marzenie nabiera kształtów? Jeśli tak, to znaczy, że możesz już zacząć nad tym pracować. Moją misją jest Ci w tym pomóc.   

Tak, abyś znalazła swoje rozwiązania, swój przepis na życie i własną, wewnętrzną motywację na drodze do samorealizacji, niezależności, szczęścia. Abyś mogła realizować się w życiu w sposób autentyczny, podążając za wewnętrznym głosem, wartościami, powołaniem. Abyś znalazła na to czas, podjęła działania i miała dyscyplinę w realizacji kolejnych kroków.

Coaching jest rewelacyjną formą pracy nad tym, aby osiągać swoje cele. Coaching stawia przed Tobą pytania, o których na co dzień zazwyczaj nie myślisz. Pozwoli Ci odkryć nowe spojrzenie na wiele spraw, zrozumieć własne schematy myślenia i działania.

Przykładem takiego schematu może być branie wszystkiego na swoje barki w sytuacji, kiedy wali się na głowę. Rozwiązywanie problemów osób bliskich, koordynowanie życia rodziny, rezygnowanie ze swoich potrzeb, aby zająć się wszystkim, co się dzieje dookoła.  Można inaczej podejść do problemu. Na przykład, najpierw zadać sobie pytanie o to, czym trzeba się zająć w pierszej kolejności, jak, z kim i po co. Coaching pomaga znaleźć swój własny, nowy przepis na życie, który transformuje w lepszą stronę. 

Jak przebiega coaching?
Ilość sesji, ich częstotliwość zależy od tego, w jakim tempie chcesz iść do przodu, ile masz na to czasu w stosunku do bieżących obowiązków, jak chcesz pracować. Umawiamy się na na początku współpracy. W trakcie możemy to zmienić, np. na początku pracować częściej. Pomiędzy sesjami też realizujesz zadania, które wyznaczasz podczas sesji lub w trakcie się pojawią! 

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. H. Jackson Brown

Chcesz spróbować?

Coaching - Dorota Raniszewska 2Opinie Klientek

Dorota jako coach jest niezwykle uważna na to, z czym przychodzi klient. Słucha całą sobą, obserwuje i zadaje trudne i bardzo cenne pytania! Każda moja sesja z Dorotą kończyła się mocną refleksją. Dostawałam zadanie do wykonania i nie wyobrażałam sobie, że mogę go nie wykonać. Czułam wręcz fizycznie, że jestem w procesie zmiany i że nie będę chciała przed tą zmiana uciekać. Wynikiem moich sesji coachingowych z Dorotą Raniszewską jest jakościowa zmiana mojego życia. Zawodowego i osobistego. Pracowałam nad tym DLACZEGO, a nie tylko nad tym JAK. I to jest  wielka wartość. Mogę z mojego nowego poziomu patrzeć na wszystko, co dzieje się w moim życiu. Łatwiej mi podejmować decyzje w zgodzie ze sobą i są one trafniejsze. Wyzwania, które podejmuję dają mi więcej satysfakcji. Wiem kim jestem i akceptuję to, a więc jestem bardziej sprawcza. Wiem, że mogę być liderem i nie boję się tej roli.
Dorota jako coach jest przyjacielem, pełnym zdrowej empatii.

Katarzyna Lis, Fotograf, Trenerka

Pracowałem z Dorotą Raniszewską na przełomie kwietnia/maja 2018 r. Proces coachingu obejmował 5 spotkań. Zdecydowałem się na coaching z uwagi na to, że był to dla mnie czas zmian przede wszystkim zawodowych, ale również osobistych i potrzebowałem przyjrzeć się bliżej sobie w tych zmianach. Praca z Dorotą nie tylko spełniła moje oczekiwania, ale znacznie je przewyższyła. Jako coach Dorota była równocześnie „przede mną” – przeprowadzając mnie przez proces, ale równocześnie „za mną” – niczego nie narzucając, uważnie podążając za moimi potrzebami i odkryciami. Na każdym etapie dbała o mój komfort oraz granice, zapewniając wsparcie, gdy była taka potrzeba. Proponowała możliwe kierunki pracy, bez sugerowania co powinienem wybrać, oraz adekwatne i skuteczne techniki pracy. Założone przeze mnie cele zostały osiągnięte a z efektów wyniesionych ze spotkań korzystam do dziś. Merytorycznie pracę z Dorotą oceniam bardzo wysoko i z czystym sumieniem polecam ją jako coach’a. Posługując się pewną metaforą: „Dorota w procesie coachingu jest jak wiatr, którego nie widać ale popchnie Cię i doprowadzi do portu, o ile rozwiniesz żagle i będziesz trzymać ster”.

Maciej Cześniak, Menedżer

Dorota jako coach…. jest bardzo dobra, pomaga odkryć właściwą drogę oraz odkryć na nowo samego siebie. Praca z Dorotą to wielka przyjemność oparta na zaufaniu oraz świetnej relacji. Posiada bardzo duże doświadczenie oraz cudowne narzędzia pracy z obrazem, które pomagają się otworzyć, zrozumieć i inaczej spojrzeć na wiele rzeczy oraz odpowiedzieć sobie na  pytania na które wcześniej nie znaliśmy odpowiedzi. Ja bardzo cenię sobie współpracę z Dorotą i polecam ją z całego serca.

Iwona Karolak, Fotograf

Tych kilka spotkań było dla mnie bardzo głęboką i osobistą drogą samorozwoju. Byłam zdumiona, że podczas tego procesu w tak krótkim czasie Dorota przeprowadziła mnie przez wiele aspektów mojego życia. Z wyczuciem, szacunkiem i błyskotliwym podążaniem pozwoliła mi odnajdować siebie, moje zasoby, kompetencje. Dała mi przestrzeń, bym odnalazła odpowiedzi na moje wątpliwości, zmagania i poruszyła moją wewnętrzną motywację do działania. Już podczas procesu zaczęłam czynić krok za krokiem do realizacji swoich zamierzeń, planów, marzeń, które od dawna we mnie były. Spotkania z Dorotą to wejście na nową drogę, bez oglądania się już za siebie w wątpliwościach. To niesamowita praca w przyjemnej i bezpiecznie atmosferze. Dorota jest pełna profesjonalizmu, wyczucia, kompetencji, rzetelności. Z pełnym przekonaniem polecam z całego serca pracę coachingową z Dorotą. Dla mnie to najlepszy wybór. Ja już nie stoją w miejscu, zastanawiając się jedynie co, jak, gdzie, czy. Ja po prostu działam w zgodzie ze sobą i do przodu. Pełna wiary, wykorzystuję swoje zasoby i pracuję nad tym, co do zrobienia jest. Wiem, na czym stoję i czuję się zmotywowana. Działam.
Dziękuję Dorota 💓

Agnieszka Fedoczyńska – Kisiel

I am pleased to be writing this letter of recommendation on behalf of Dorota Raniszewska. It was a real pleasure to have ten coaching sessions led by Dorota. She is the most professional coach I have ever cooperated with so far. It has been a year since finishing my coaching sessions and, since then, I have observed changes
in my private and professional life. I believe they appeared possible thanks to coaching meetings. I feel gratitude for her guidance and welcomed atmosphere during sessions.
Dorota is a patient and always attentive coach, devoting her full attention to a coachee. Without her guidance and many adequate questions, my progress and achievement of my goals would not have been possible. Nearly ten months of coaching have resulted in my improved motivation, better perception of myself and my strengths, trust in my capabilities and greater awareness of the influence of my emotions on my body. I have also gained greater self-confidence and drive to work on my long-term goals.
Sessions with Dorota have encouraged me to self-reflect and investigate my inner resources more thoroughly. She always patiently assisted me by giving me the necessary time to voice my thoughts and supported me on my path to self-development. In my view, it all makes Dorota a perfect coach.
In conclusion, Dorota Raniszewska has my respect and highest recommendation as both an extraordinary individual and exceptional coach. The coaching sessions directed me to take particular actions and influenced a lot of my decisions. I continue developing my skills and ways of thinking because sessions with Dorota have enriched me as a businesswoman, but yet, more importantly, also as a human being, woman, friend, wife, daughter and sister.
Please do not hesitate to contact me at the email address provided above, if you have any questions. Sincerely,

Joanna Pawłowska
Chief Executive Officer
VENA Ltd. / Vena Language Academy