JEDEN OBRAZ WIELE SŁÓW – Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym

3-dniowe szkolenie dla Coachów, Trenerów, Terapeutów i ArteTerapeutów
15-17 kwietnia 2020 Warszawa

Trzydniowe szkolenie całkowicie doświadczeniowe poświęcone wykorzystaniu Fotografii w Coachingu i Rozwoju osobistym – w odniesieniu do założeń i celów stosowanego procesu rozwojowego, w ramach tego procesu oraz zgodnie z etyką i kluczowymi kompetencjami obowiązującymi w zawodzie. Unikalny program autorski, oparty o solidne, ugruntowane i różnorodne doświadczenie, twórcze podejście, pasję i autentyczność.

Stosowanie fotografii wymaga świadomego oddziaływania rozwojowego, jasno określonych celów, dla których się jej używa, znajomości technik oraz wiedzy i doświadczenia odnośnie tego, gdzie fotografia może „zaprowadzić” klienta. Szkolenie daje szansę, aby poznać tajniki metody, techniki wykorzystania i je na sobie doświadczyć.


Dzień 1 – Etyka * Fotografia jako narzędzie, przestrzeń, most, zapis zasobów * Portret i zdjęcie profilowe * FotoAlbum.

Etyka w pracy z fotografią, w tym fotografią własną klientów i fotografowaniem. Fotografia jako narzędzie oraz obiekt o kulturowym i osobistym znaczeniu. Poznanie dwóch podstawowych technik podczas praktycznych zadań, które można dalej stosować w pracy z Klientami. Wykorzystanie zdjęć profilowych i innych zdjęć w technikach portretu i foto-albumu. Seria praktycznych ćwiczeń rozwijających unikalne umiejętności i wiedzę o fotografii jako narzędziu w pracy rozwojowej oraz obiekcie i przestrzeni dla Klientów coachingu.

Dzień 2 – Doświadczenie Fotografii Terapeutycznej * Fotografia w procesie coachingu * Narzędzia. 

Doświadczenie pogłębiania wglądu podczas fotografowania w procesie z nurtu Fotografii Terapeutycznej, doświadczenie Foto-Spaceru i jego wpływu na proces myślenia. Wykorzystanie zdjęć w strukturze coachingu i na różnych etapach procesu. Konkretne narzędzia pozwalające wykorzystać zdjęcia w procesie – odpowiednie pytania do warstwy wizualnej i o fotografię, obserwacja wizualna, świadomość języka i projekcji. Posługiwanie się słowem podczas pracy z fotografią. Umiejętności posługiwania się czystym, niesugerującym znaczeń językiem w odniesieniu do zdjęć, język wolny od projekcji coacha.

Dzień 3Fotografia w pracy nad relacjami * Włączanie technik z arteterapii i ucieleśnienia. Czytanie zdjęć.

Wykorzystanie zdjęć w coachingu relacji. Łączenie z innymi technikami, włączanie pracy z przestrzenią, rysunkiem, kolażem, ucieleśnieniem. Praktyczne ćwiczenia na procesach. Rozwijanie umiejętności wizualnych, wiedzy i świadomości w zakresie wizualności. Czytanie zdjęć. Różne sposoby wchodzenia w relację z fotografią.

Indywidualne spotkania superwizyjne po szkoleniu.

Zapraszam! Już trwają zapisy.

Przykładowe Opinie Uczestników:

Katarzyna Halicka: Na szkolenie „Fotografia w coachingu i rozwoju osobistym” czekałam z niecierpliwością. Napięcie rosło, bo przygotowania zaczęły się już kilka tygodni przed warsztatem, podczas kompletowania zdjęć, które miałam, zgodnie z instrukcją, zabrać ze sobą. Praca na własnym materiale okazała się dla mnie bardzo wartościowa. Dzięki temu zapamiętałam większość ćwiczeń, które realizowałyśmy. A przy okazji (a może – przede wszystkim) przyjrzałam się na nowo sobie, swoim emocjom, ocenom. Prowadzę warsztaty od kilku lat i z podziwem obserwowałam, jak Dorota, z uważną obecnością, czuwa nad procesem, dbając o komfort osób uczestniczących w warsztatach. Byłam i wychodziłam z ogromną wdzięcznością. Doświadczenia wyniesione z tych kilku dni cały czas we mnie pracują. Niektóre z ćwiczeń wprowadziłam już do swojej praktyki. Polecam udział w warsztacie z całego serca, to piękna i wartościowa inwestycja.

Ewa Miłowicz: Bardzo czekałam na szkolenie „Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym” u Doroty. I stało się… Była to dla mnie niezwykle bogata i inspirująca podróż w głąb siebie. Magia i głębia przekazu jaką niosą ze sobą fotografie, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Doroty odkryły przede mną nowe horyzonty, oraz dały siłę do trwania na drodze do siebie. Siłą szkolenia jest także niezwykła wrażliwość i uważność Doroty, oraz Jej niekłamana chęć dzielenia się. – Ewa Miłowicz, akredytowany diet coach, doradca rozwoju osobistego metodą Gestalt, pedagog, apetytnazmiane.pl

Mariusz Dłużak: Dorota w bardzo wyważony sposób potrafi połączyć uczenie się technik fototerapii z jednoczesnym poznaniem działania narzędzi na sobie i wejściem we własny, intymny proces rozwojowy lub coachingowy. A wszystko to w przyjaznych okolicznościach pracy poza centrum miasta. Pracy zarówno przy stole warsztatowym jak i na świeżym powietrzu, trawie oraz podglądaniu okolicy z aparatem fotograficznym w ręku. W czasie 3 dniowych warsztatów przeżyłem całą paletę emocji i zostałem zaproszony do przeżywania ich z pozostałymi uczestniczkami 🙂 – cały czas z ogromną troską o nas i uważnością na proces, nad którym czuwała Dorota. Dziękuje! – Mariusz Dłużak, life coach, trener, thecoaching.pl

Rekomedacja Judy Weiser:

Letter of Support for Dorota May 23, 2017