JEDEN OBRAZ WIELE SŁÓW – Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym

CCE_WEB  18,5 CCEU: 10 CC, 8,5 RD

15-17 kwietnia 2020, Warszawa

Wyjątkowe szkolenie poświęcone wykorzystaniu Fotografii w Coachingu i Rozwoju Osobistym, aby pogłębiać wglądy, katalizować komunikację, podnosić motywację do zmiany.

  • Poznasz jak osobiste zdjęcia klientów mogą stanowić zapis ich zasobów i pomagać lepiej zrozumieć samych siebie.
  • Nauczysz się zadawać mocne pytania coachingowe do zdjęć i prowadzić proces z wykorzystaniem zdjęć.
  • Odkryjesz jak stosować fotografie, aby przełamywać lody, wychodzić z impasu, zmieniać perspektywę, tworzyć momenty ‘aha’, budować mosty do przyszłości.
  • Zobaczysz jak wykorzystać osobiste zdjęcia klientów do budowania wiary w siebie, poczucia własnej wartości, określania tożsamości.
  • Poznasz różne sposoby wykorzystania fotografii, w tym nakierowane na integrację społeczną, rozwój umiejętności słuchania, widzenia i uważności, kształtowanie postaw sprzyjających otwartości, akceptacji, empatii.
  • Przeżyjesz niepowtarzalną podróż własną wśród zdjęć, które ilustrują Twoje życie.

Unikalny program rozwinięty w oparciu o solidne i bogate doświadczenie, kreatywne podejście i autentyczność przez Dorotę Raniszewską, Coacha i Trenerkę, autorkę książki JEDEN OBRAZ WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej.

Ćwiczenia ze zdjęciami uczestników, fotografowaniem w przestrzeni, w procesie coachingowym, w połączeniu z  twórczymi technikami rozwojowymi. Podstawy naukowe, pragmatyczne i przykłady z praktyki zawodowej. Aby wziąć udział w szkoleniu nie jest wymagane doświadczenie ani umiejętności artystyczne czy techniczne w zakresie fotografii. Nie trzeba posiadać aparatu fotograficznego.

Sprawiaj, aby coaching stał się niezapomnianym doświadczeniem!

Zajęcia w pięknym miejscu. Kameralna grupa. Pełne zanurzenie.


Dzień 1 – Etyka * Fotografia jako przestrzeń, most, zapis zasobów * Portret i zdjęcie profilowe * FotoAlbum życia.

Etyka w pracy z fotografią, w tym fotografią własną klientów i fotografowaniem. Fotografia jako narzędzie oraz obiekt o kulturowym i osobistym znaczeniu. Poznanie dwóch podstawowych technik podczas praktycznych zadań, które można dalej stosować w pracy z Klientami. Wykorzystanie zdjęć profilowych i innych zdjęć w technikach portretu i foto-albumu. Seria praktycznych ćwiczeń rozwijających unikalne umiejętności i wiedzę o fotografii jako narzędziu w pracy rozwojowej oraz obiekcie i przestrzeni dla Klientów coachingu.

Dzień 2 – Praca z fotografowaniem * Kreatywność * Fotografia w sesji i procesie coachingu – zasoby i metafory. 

Doświadczenie pogłębiania wglądu podczas fotografowania, doświadczenie Foto-Spaceru i jego wpływu na proces myślenia. Wykorzystanie zdjęć w coachingu i na różnych etapach procesu. Konkretne narzędzia pozwalające wykorzystać zdjęcia w procesie – odpowiednie pytania do warstwy wizualnej i o fotografię, obserwacja wizualna, świadomość języka i projekcji. Posługiwanie się słowem podczas pracy z fotografią. Umiejętności posługiwania się czystym, niesugerującym znaczeń językiem w odniesieniu do zdjęć, język wolny od projekcji coacha.

Dzień 3Fotografia w pracy nad relacjami * Zdjęcia rodzinne * Empatia * Zastosowanie technik ucieleśnienia.

Wykorzystanie zdjęć w coachingu relacji. Łączenie z innymi technikami, włączanie pracy z przestrzenią, rysunkiem, kolażem, ucieleśnieniem. Praktyczne ćwiczenia. Rozwijanie umiejętności wizualnych, wiedzy i świadomości w zakresie wizualności. Różne sposoby wchodzenia w relację z fotografią.

Indywidualne spotkania superwizyjne po szkoleniu.

Szkolenie prowadzone przez Dorotę Raniszewską, ekspertkę, pionierkę i promotorkę Fotografii w Coachingu i Rozwoju Osobistym w Polsce, uznaną za autorytet w tej dziedzinie w środowisku profesjonalnego coachingu w Polsce. „I believe that Dorota Raniszewska is definitely qualified to teach or train Coaches about how phototherapy techniques can be adapted to their own practices …” Judy Weiser, R. Psych. A.T.R. Director of PhotoTherapy Centre

Zapraszam! Już trwają zapisy.

Kontakt: Dorota Raniszewska
tel.:         608 793 352
email:     dorota@obrazwcoachingu.pl
www:     obrazwcoachingu.pl

Przykładowe Opinie Uczestników:

Katarzyna Halicka: Na szkolenie „Fotografia w coachingu i rozwoju osobistym” czekałam z niecierpliwością. Napięcie rosło, bo przygotowania zaczęły się już kilka tygodni przed warsztatem, podczas kompletowania zdjęć, które miałam, zgodnie z instrukcją, zabrać ze sobą. Praca na własnym materiale okazała się dla mnie bardzo wartościowa. Dzięki temu zapamiętałam większość ćwiczeń, które realizowałyśmy. A przy okazji (a może – przede wszystkim) przyjrzałam się na nowo sobie, swoim emocjom, ocenom. Prowadzę warsztaty od kilku lat i z podziwem obserwowałam, jak Dorota, z uważną obecnością, czuwa nad procesem, dbając o komfort osób uczestniczących w warsztatach. Byłam i wychodziłam z ogromną wdzięcznością. Doświadczenia wyniesione z tych kilku dni cały czas we mnie pracują. Niektóre z ćwiczeń wprowadziłam już do swojej praktyki. Polecam udział w warsztacie z całego serca, to piękna i wartościowa inwestycja.

Ewa Miłowicz: Bardzo czekałam na szkolenie „Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym” u Doroty. I stało się… Była to dla mnie niezwykle bogata i inspirująca podróż w głąb siebie. Magia i głębia przekazu jaką niosą ze sobą fotografie, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Doroty odkryły przede mną nowe horyzonty, oraz dały siłę do trwania na drodze do siebie. Siłą szkolenia jest także niezwykła wrażliwość i uważność Doroty, oraz Jej niekłamana chęć dzielenia się. – Ewa Miłowicz, akredytowany diet coach, doradca rozwoju osobistego metodą Gestalt, pedagog, apetytnazmiane.pl

Mariusz Dłużak: Dorota w bardzo wyważony sposób potrafi połączyć uczenie się technik fototerapii z jednoczesnym poznaniem działania narzędzi na sobie i wejściem we własny, intymny proces rozwojowy lub coachingowy. A wszystko to w przyjaznych okolicznościach pracy poza centrum miasta. Pracy zarówno przy stole warsztatowym jak i na świeżym powietrzu, trawie oraz podglądaniu okolicy z aparatem fotograficznym w ręku. W czasie 3 dniowych warsztatów przeżyłem całą paletę emocji i zostałem zaproszony do przeżywania ich z pozostałymi uczestniczkami 🙂 – cały czas z ogromną troską o nas i uważnością na proces, nad którym czuwała Dorota. Dziękuje! – Mariusz Dłużak, life coach, trener, thecoaching.pl

Rekomedacja Judy Weiser:

Letter of Support for Dorota May 23, 2017