JEDEN OBRAZ WIELE SŁÓW – Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym

CCE_WEB  18,5 CCEU: 10 CC, 8,5 RD

To jest jedyne szkolenie z Fotografii* w Coachingu na świecie (*osobiste zdjęcia klientów). To szkolenie jest akredytowane przez ICF. Daje 18.5 CCE, w tym 10 Core Competences i 8.5 Resource Development.

Wyjątkowe szkolenie poświęcone wykorzystaniu Fotografii w Coachingu i Rozwoju Osobistym, aby pogłębiać wglądy, katalizować komunikację, podnosić motywację do zmiany.

  • Poznasz jak osobiste zdjęcia klientów mogą stanowić zapis ich zasobów i pomagać lepiej zrozumieć samych siebie.
  • Nauczysz się zadawać mocne pytania coachingowe do zdjęć i prowadzić proces z wykorzystaniem zdjęć.
  • Odkryjesz jak stosować fotografie, aby przełamywać lody, wychodzić z impasu, zmieniać perspektywę, tworzyć momenty ‘aha’, budować mosty do przyszłości.
  • Zobaczysz jak wykorzystać osobiste zdjęcia klientów do budowania wiary w siebie, poczucia własnej wartości, określania tożsamości.
  • Poznasz różne sposoby wykorzystania fotografii, w tym nakierowane na integrację społeczną, rozwój umiejętności słuchania, widzenia i uważności, kształtowanie postaw sprzyjających otwartości, akceptacji, empatii.
  • Przeżyjesz niepowtarzalną podróż własną wśród zdjęć, które ilustrują Twoje życie.

Unikalny program rozwinięty w oparciu o solidne i bogate doświadczenie, kreatywne podejście i autentyczność przez Dorotę Raniszewską, Coacha i Trenerkę, autorkę książki JEDEN OBRAZ WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej.

Ćwiczenia ze zdjęciami uczestników, fotografowaniem w przestrzeni, w procesie coachingowym, w połączeniu z  twórczymi technikami rozwojowymi. Podstawy naukowe, pragmatyczne i przykłady z praktyki zawodowej. Aby wziąć udział w szkoleniu nie jest wymagane doświadczenie ani umiejętności artystyczne czy techniczne w zakresie fotografii. Nie trzeba posiadać aparatu fotograficznego.

Sprawiaj, aby coaching stał się niezapomnianym doświadczeniem!

Moduł 1 – Twoje potrzeby i cele w rozwoju. Moc fotografii w rozwoju i życiu ludzi. Fotografia w Coachingu. Etyka.

Moduł 2 – Sesja „Twoje Najważniejsze Zdjęcie”. Model Diltsa z fotografią – sesja pokazowa – prowadzi Dorota Raniszewska.

Moduł 3 – Sesja „Zdjęcie Profilowe”. Droga zawodowa i życiowa, którą przeszedłeś i chcesz dalej rozwijać. Twoje wartości, silne strony, ja publiczne i ukryte. Twój osobisty przekaz do klientów. Autentyczność.

Moduł 4 – Sesja „Foto-Album Życia”. Wzmocnienie pewności siebie i poczucia zasobności, docenienie własnego dorobku życiowego. Kompleksowe spojrzenie na własne możliwości, umiejętności, pragnienia i potrzeby. Praca z priorytetem.

Moduł 5 – Sesja kreatywna z fotografowaniem „Foto-Wiersz”. Twórczość wykorzystywana do odkrywania swoich mocy twórczych i wyrażania siebie, podnoszenia poczucia własnej wartości, rozwoju kreatywności, wrażliwości i empatii.

Moduł 6 – Sesja „Fotografie w coachingu relacji”. Praca z ciałem, zdjęciami i robieniem zdjęć w celu lepszego rozumienia emocji. Techniki ucieleśnienia (embodiement) i odzwierciedlenia (mirroring).

Moduł 7 – Sesja „Autoportret w przyszłości”. Proces coachingowy, który przenosi przyszłość do teraźniejszości. Tworzenie i przeżywanie w „tu i teraz” wizji swojego życia i siebie.

Moduł 8 – Sesja coachingu sesja podsumowująca doświadczenie szkoleniowe, inspirujący wykład o mocy i zastosowaniach fotografii oraz uzasadnieniu z neuronauk i psychologii.

Inspiracje do posłuchania, poczytania i pooglądania – artykuły, wywiady, filmy. Praktyczne I angażujące prace własne – praktyka na żywo, w realu.

#lifecoaching #careercoaching #relationshipcoaching #healthcoaching, #leadershipcoaching #selfpresentation #teambuilding #socialinclusion

Szkolenie prowadzone przez Dorotę Raniszewską, akredytowanego coacha i mentora, nauczycielkę Fotografii w Coachingu na świecie. „I believe that Dorota Raniszewska is definitely qualified to teach or train Coaches about how phototherapy techniques can be adapted to their own practices …” Judy Weiser, R. Psych. A.T.R. Director of PhotoTherapy Centre

Zapraszam! Już trwają zapisy.

Zgłoszenie udziału w szkoleniu

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu, skontaktuj się: dorota@photo-in-coaching.com
Dorota Raniszewska

Opinie

Przykładowe Opinie Uczestników:

Joanna Fabisiak: Warsztaty Fotografia w Coachingu to mocne transformujące spotkanie z sobą, swoim życiem, przeszłością, ważnymi relacjami. To też patrzenie – co dalej. To odnajdywanie odpowiedzi na ważne pytania, które w nas są i dzięki Dorocie wychodzą na zewnątrz, wołają, a czasami nawet szarpią i domagają się zauważenia. Doświadczyłam namacalnie, jaki potężny materiał do przemyślenia, refleksji, wglądu dają własne zdjęcia oraz proces fotografowania. Z jednej strony  przeszłam własny głęboki proces, z drugiej – dostałam moc inspiracji i narzędzi.

Katarzyna Halicka: Na szkolenie „Fotografia w coachingu i rozwoju osobistym” czekałam z niecierpliwością. Napięcie rosło, bo przygotowania zaczęły się już kilka tygodni przed warsztatem, podczas kompletowania zdjęć, które miałam, zgodnie z instrukcją, zabrać ze sobą. Praca na własnym materiale okazała się dla mnie bardzo wartościowa. Dzięki temu zapamiętałam większość ćwiczeń, które realizowałyśmy. A przy okazji (a może – przede wszystkim) przyjrzałam się na nowo sobie, swoim emocjom, ocenom. Prowadzę warsztaty od kilku lat i z podziwem obserwowałam, jak Dorota, z uważną obecnością, czuwa nad procesem, dbając o komfort osób uczestniczących w warsztatach. Byłam i wychodziłam z ogromną wdzięcznością. Doświadczenia wyniesione z tych kilku dni cały czas we mnie pracują. Niektóre z ćwiczeń wprowadziłam już do swojej praktyki. Polecam udział w warsztacie z całego serca, to piękna i wartościowa inwestycja.

Ewa Miłowicz: Bardzo czekałam na szkolenie „Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym” u Doroty. I stało się… Była to dla mnie niezwykle bogata i inspirująca podróż w głąb siebie. Magia i głębia przekazu jaką niosą ze sobą fotografie, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Doroty odkryły przede mną nowe horyzonty, oraz dały siłę do trwania na drodze do siebie. Siłą szkolenia jest także niezwykła wrażliwość i uważność Doroty, oraz Jej niekłamana chęć dzielenia się. – Ewa Miłowicz, akredytowany diet coach, doradca rozwoju osobistego metodą Gestalt, pedagog, apetytnazmiane.pl

Mariusz Dłużak: Dorota w bardzo wyważony sposób potrafi połączyć uczenie się technik fototerapii z jednoczesnym poznaniem działania narzędzi na sobie i wejściem we własny, intymny proces rozwojowy lub coachingowy. A wszystko to w przyjaznych okolicznościach pracy poza centrum miasta. Pracy zarówno przy stole warsztatowym jak i na świeżym powietrzu, trawie oraz podglądaniu okolicy z aparatem fotograficznym w ręku. W czasie 3 dniowych warsztatów przeżyłem całą paletę emocji i zostałem zaproszony do przeżywania ich z pozostałymi uczestniczkami 🙂 – cały czas z ogromną troską o nas i uważnością na proces, nad którym czuwała Dorota. Dziękuje! – Mariusz Dłużak, life coach, trener, thecoaching.pl

Nicole Woltmann: High quality, variety of topics, profound, authentic, practical. It enlarged and deepened my insights on a personal and professional level. Powerful. Very good balance between theory and practice. Training location like home. Food very healthy, made with love. I would absolutely recommend to anyone who wants to expand their perspectives and deepen their insights. This training is a gift, personally and professionally. Dorota is a very special woman – warm, creative, intelligent, so much in contact with herself. I’m inspired by her as a person. nicolewolmann

Sina Niemeyer: Very good variety of themes, good balance of input and practice. Very convenient. Lot’s of material that is perfect for further studies. Very comfortable location. Delicious food. Yes, yes, yes. Great workshop, lots of learnings and wonderful atmosphere. One of the best workshops I ever attended. Dorota is a great inspiration and very empathetic. sinaniemeyer.com

Kelly Snoeck: Very dense, a lot, great ideas and strategies. Beautifully designed. Trustful, non-judgmental atmosphere. Dorota does her work absolutely great and fantastic. Location perfect!!! Even if you do not want to become a coach, it’s a great learning experience not only for you professionally but also for your private life and relationships. kellysnoeck.be

INSPIRACJE:

Siła zdjęcia polega na tym, że umożliwia spokojne przyjrzenie się chwilom, które upływ czasu zazwyczaj szybko zastępuje innymi”. Suzanne Sontag

Fotografie w coachingu wspierają kreatywność, poszerzanie perspektywy, pogłębianie wglądu i zaangażowanie klienta.

Fotografie dostarczają bogatego materiału do procesu myślenia. Dzięki zmaterializowanej formie nadają uchwytny charakter myślom i postanowieniom, które przez to stają się łatwiejsze do pojęcia i zapamiętania.

Oglądanie, kontemplowanie, wybieranie zdjęć oraz opowiadanie o nich pozwala zmniejszyć napięcie i wysiłek wkładany w myślenie, jednocześnie uruchamiając ośrodki pamięci i intensyfikując procesy myślenia. Ułatwiają wejście w stan effortless podczas prowadzenia refleksji. Angażują, przez co pozytywnie wpływają na motywację do zmiany.

Fotografie własne klientów opowiadają o ich życiu i przeżyciach. Pozwalają lepiej zajrzeć do swojego wewnętrznego świata, przypomnieć sobie i docenić własne doświadczenia i inne ważne w procesie zasoby, jak i wizualizować swoje postanowienia nadając im konkretną postać.

Rekomedacja Judy Weiser:

Letter of Support for Dorota May 23, 2017