Książka JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW

JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej.

Okładka książki JEDEN OBRAZ - WIELE SŁÓW

Wydanie 2: Warszawa, 2018
Autor: Dorota Raniszewska
Wydawca: Rozpisani.pl
Typ oprawy: miękka
Cena: 44 zł
Koszt wysyłki w Polsce: 14 zł

Pierwsza na polskim rynku szersza publikacja o zastosowaniu fotografii w rozwoju osobistym i uzdrawianiu. Książka jest zapisem autentycznych doświadczeń i wiedzy zdobytych na polskim rynku. Podaje dużą ilość klarownie opisanych i opatrzonych zdjęciami przykładów do pracy: nad sobą samym, z grupami i klientami indywidualnymi. Dostarcza rzeczowej wiedzy dotyczącej wykorzystania fotografii w rozwoju. Książka jest nowatorska. Przełamuje standardy, aktywizuje. Opowiedziana jako historia dojrzewania osobowości refleksyjnej, empatycznej i odważnej, daje się wprost wykorzystać w praktyce każdego coacha, wychowawcy, terapeuty czy po prostu rodzica. Pomiędzy pięknymi zdjęciami i słowami stwarza czytelnikowi miejsce na autorefleksję.

Zamówienie książki

Jeśli chcesz zamówić książkę bezpośrednio u mnie, skontaktuj się ze mną:  dorota@photo-in-coaching.com
Dorota Raniszewska

Recenzje

Pokazując świat fotografii, Dorota zaprasza do odważnego i twórczego rozwoju w zawodzie wymagającym profesjonalnego podejścia, dobrej obserwacji, wrażliwości i wyczucia. Pokazuje, jak rozwijać w sobie te umiejętności, skąd czerpać inspirację, jak korzystać z własnych zasobów. Inspiruje do pracy z fotografią z pasją i zaangażowaniem. Dużą wartością jest to, że książka jest zapisem autentycznych doświadczeń i wiedzy zdobytych na polskim rynku. Na taką książkę czekałam. Nowatorska, przełamująca standardy, aktywizująca. Napisana gdzieś pomiędzy uważnością, kreatywnością a coachingiem. Tym bardziej cieszy, że jej twórcą jest polska autorka, Dorota Raniszewska, którą dotychczas znałam jako trenera i coacha. Polecam wszystkim zaangażowanym w rozwój, czy to jednostek, czy też organizacji.

Inga Bielińska, wiceprezes ICF Polska, trener biznesu i coach

Wrażliwość i głębia spojrzenia oraz wiedza, doświadczenie i dojrzałość Autorki stanowią o wielkim bogactwie inspiracji zwartych w tej książce. Zapraszając klientów do korzystania z fotografii w procesach coachingowych, terapeutycznych oraz podczas warsztatów rozwojowych możemy zyskać potężne narzędzie do poszerzania samoświadomości, czerpania z metafor, pracy z podświadomością i omijania ograniczeń jakie struktury językowe nakładają na wyrażanie siebie, swoich intencji i tęsknot. Autorka hojnie dzieli się z czytelnikiem swoją unikalną wiedzą o pracy z obrazem, pokazuje konkretne metody i techniki a ukazując wzięte z życia przykłady zaprasza do kreacji z klientem przestrzeni do refleksji i rozwoju. Serdecznie polecam tę książkę wszystkim coachom, terapeutom i trenerom i cieszę, się że mam ją u siebie na półce – bo często do niej wracam.

Lidia D. Czarkowska, Dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu ALK, Założycielka Instytutu Jakości Życia

Jestem zachwycona książką! Jest głęboka, inspirująca i bardzo pomocna dla każdego, kto chce zanurzyć się w świat pracy z fotografią. Zbiór autentycznych opowieści o życiu oprawionych w solidną dawkę wiedzy o pracy z obrazem. Pozwala zgłębić swoją pracę jako coacha, terapeuty, nauczyciela, trenera. Osobiście bardzo dziękuję za taki dar!

Julija Słaby, międzynarodowy trener, coach rozwoju osobistego, założycielka Points of You® Polska

Autorka bardzo rzeczowo i hojnie dzieli się swoją wiedzą dotyczącą wykorzystania fotografii i w pracy coacha, nauczyciela czy trenera. Osobiste historie autorki, jej bliskich osób, ludzi spotkanych na jej zawodowej ścieżce są pisane prosto z serca, a jednocześnie pokazują konkretne przykłady możliwości twórczego wykorzystania fotografii i w kontekście rozwoju osobistego. Książka inspiruje do refleksji i korzystania z doświadczeń w niej opisanych i uwiecznionych na pięknych fotografiach.

Małgorzata Nader (Lebiedzińska), menedżer, konsultant, trener i coach (ICC, Marshall Goldsmith, Co-Active Coaching)

Dorota pisze bardzo szczerze, dzieląc się sobą, własnym doświadczeniem, życiem, myślami, uczuciami, a jednocześnie wiedzą. Pomiędzy pięknymi zdjęciami i słowami stwarza czytelnikowi miejsce na autorefleksję. Jej ciepło i wrażliwość unoszą się z każdej strony książki. Poprzez dzielenie się osobistymi wątkami, wyprawami, doświadczeniem kontaktu z bliskimi osobami z rodziny zaprasza do świata swoich refleksji i uważności w jego odbieraniu. Podsuwa inspirujące pytania, aż można odnieść wrażenie, że jej książka to realne spotkanie i dialog. Jeden wątek płynnie wyłania się z drugiego i tworzy całość – otwartą i zapraszającą. Książkę warto przeczytać kilka razy, z różnych perspektyw, pokontemplować jak piękny i bogaty obraz. Dorota podaje dużą ilość klarownie opisanych i opatrzonych zdjęciami przykładów do pracy, pracy nad sobą samym, do pracy z grupami i klientami indywidualnymi. Książka jest napisana klarownym, konkretnym, a zarazem poetyckim i subtelnym językiem. Strony budują ramę, jednak treść wychodzi daleko poza nią, trafiając w serce i duszę czytelnika.

Agnieszka Sokołowska, terapeutka tańcem i ruchem, analityk ruchu, razem z autorką tworzą OFF WORDS – Obraz, Ruch i Słowo. Twórcze metody w rozwoju

Do zaprasza na spacer z aparatem. Zapraszając do swojego świata wrażliwości i uważności, zaprasza nas do tego samego. Pokazuje, jak fotografia oddziałuje, daje odpowiedzi, mobilizuje do działania. Bardzo inspirujące spotkanie z ogromem wiedzy merytorycznej.

Joanna Szeluga, coach i trener, współautorka Fotologii