Książki i E-booki

Kliknij BARWY ZDROWIA. Twórcze spacerowanie
Autor: Dorota Raniszewska | Partnerstwo: Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny | Współpraca wydawnicza: Fundacja MavoVox

 

Twórz w swoim życiu atmosferę harmonii, spokoju i radości. – Dorota Raniszewska. Barwy zdrowia zawierają scenariusze twórczych spacerów, podpowiadają proste i skuteczne sposoby na:
– pełne pozytywnych doznań życie,
– odprężenie,
– radzenie sobie w trudnych emocjonalnie chwilach.

To książka dla osób poszukujących harmonii, radości i poczucia szczęścia, chcących poprawić swoje zdrowie, odporność psychiczną, umiejętności regulacji emocji. Jest doskonałym przewodnikiem dla rodziców, wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą, instruktorów mindfulness czy kąpieli leśnych, opiekunów osób starszych. Polecam ją bardzo osobom i rodzinom w procesach zdrowienia. Książka Barwy zdrowia powstała we współpracy ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na rozwój Centrum Kryzysowego dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.

Przeczytaj: Recenzja literacka Joanny Cieszyńskiej z Epilogu

Liczba stron: 152.

Cena: 49 zł.

Opinie o książce:

Spacery były dla mnie wielką przyjemnością i wytchnieniem w codziennych obowiązkach.
Nauczyły mnie, że mogę na chwilę zwolnić, zatrzymać się, dotknąć kory drzewa czy pochodzić boso po trawie. Poczułam, jak bardzo tego potrzebuje. Polecam każdemu. – Elżbieta Majewska,
coach kryzysowy, współautorka wielu kampanii PARS

Z poradnika emanuje nietuzinkowa wrażliwość i kreatywność. Autorka prowadzi nas do miejsca, w którym jest tu i teraz: cisza, spokój, wdzięczność. Po tej lekturze Twój każdy krok uzyska nowych wymiarów głębi. – Maciej Kozakiewicz, autor bestsellera „Slow jogging. Japońska droga do witalności”

Uważne wyjście na spacer z Dorotą było doskonałą okazją do tego, aby otworzyć się na piękno otaczającego świata oraz zanurkować w możliwości obecnej chwili. Z perspektywy bycia tu i teraz w  przyrodzie, wiele spraw nabiera innego wymiaru: myśli klarują się, pojawia się spokój i czysta radość bycia. Ta książka jest zarazem zaproszeniem jak i inspiracją do tego. – Magdalena Knefel,
trenerka uważności, współautorka wielu kampanii PARS

Natura to, dla mnie, najpiękniejszy wyraz sztuki. Najintensywniejsze doświadczenie jej piękna przeżyłam po diagnozie: „Pani ma raka piersi”. Wtedy, gdy świat się zawalił i wszystko wydawało się być „końcem” – zachwyt nad pięknem natury zwyciężył. Obserwowanie otaczającej mnie
przyrody wyzwoliło wiarę, że chorobę pokonam. Spacery z Dorotą uświadomiły mi, że wiele życiowych ran leczę dostrzeganiem piękna natury. Doroto, dziękuję Ci za to, że spacery z Tobą są dla mnie i mogą być dla wielu osób  lekarstwem dla duszy. – Elżbieta Kozik – prezeska PARS, uhonorowana Złotym Łukiem Amazonek i odznaką honorową „Za zasługi dla Warszawy”.

JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej.
Autor: Dorota Raniszewska

Pierwsza na polskim rynku szersza publikacja o zastosowaniu fotografii w rozwoju osobistym i uzdrawianiu. Książka jest zapisem autentycznych doświadczeń i wiedzy zdobytych na polskim rynku. Podaje dużą ilość klarownie opisanych i opatrzonych zdjęciami przykładów do pracy: nad sobą samym, z grupami i klientami indywidualnymi. Dostarcza rzeczowej wiedzy dotyczącej wykorzystania fotografii w rozwoju. Książka jest nowatorska. Przełamuje standardy, aktywizuje. Opowiedziana jako historia dojrzewania osobowości refleksyjnej, empatycznej i odważnej, daje się wprost wykorzystać w praktyce każdego coacha, wychowawcy, terapeuty czy po prostu rodzica. Pomiędzy pięknymi zdjęciami i słowami stwarza czytelnikowi miejsce na autorefleksję.

Książka ukazała się w 2016 r. w j. polskim pod patronatem International Coach Federation. Od czerwca 2019 r. dostępna jest po angielsku w wersji drukowanej i na Kindle Amazon.com

Książka zawiera tematy:

 • Obraz, wizualność, myślenie wizualne pamięć wizualna
 • Wykorzystanie fotogafii w rozwoju oosbistym
 • Jak adaptować Technki FotoTerapiido praktyki coachingu
 • Fotografia w coachingu – artykuł opublikowany wCoaching Review
 • Transkrypcja dwóch wywiadów a fotografii w coachingu

Liczba stron: 240

Cena: 45 zł

EBOOK: Spokój I Radość W Domu.
Moc Fotografii
Autor: Dorota Raniszewska

Stworzyłam ten inspirujący eBook na początku pandemii, aby rozpowszechniać pomysły na to, jak używać fotografii do uspokajania umysłu, przywracania poczucia sensu i ciągłości oraz chwil radości w domu. To rodzaj zachęty, która jest jak oprowadzenie po galerii myśli, obrazów i wrażeń. E-book zawiera rozdziały dotyczące:

 • O tym, jak wzmacniać poczucie bezpieczeństwa i wartości u dzieci i młodzieży dzięki zdjęciom rodzinnym
 • O tym, jak fotografowanie pomaga zatrzymać gonitwę myśli i odzyskać spokój wewnętrzny
 • O tym, jak w prosty i kreatywny sposób wykorzystać fotografię do wspólnej zabawy, która sprawia dużo radości
 • O prowadzeniu dziennika, aby przywracać poczucie sensu i ciągłości
 • O wspólnym oglądaniu zdjęć
 • Inspiracje

Liczba stron: 40

Cena: 25 zł

ONE IMAGE – MANY WORDS.
Photography in personal development, healing, and education. Notes from a personal journey.
Author: Dorota Raniszewska

ONE IMAGE – MANY WORDS is a unique book on using Photography in Coaching and personal development. The book was published in 2016 under the patronage of the International Coach Federation. It is about images, personal growth, and creative integration of the use of Photography with professional coaching techniques and storytelling. It takes the reader on a journey of inner research and self-expression through the world of images, personal snapshots and meanings that enable open and creative communication. The book is a valuable resource for coaches who want to use photos to inspire their clients to authenticity, vulnerability, courage. It provides descriptions of exercises and learning actions helpful in individual, group and team Coaching, building communities and collaborative teams, building connection and trust among people. It describes innovative tools and techniques for self-awareness and free expression of thoughts and opinions from that every coach can benefit. It encourages creativity in Coaching.

PHOTOGRAPHY IN PALLIATIVE CARE.
Using photography
to support patients in palliative care.
Authors: Tina Ruisinger and Dorota Raniszewska

Tworzyłyśmy tę publikację w trakcie szeregu rozmów o tym, jak wspierać osoby w opiece paliatywnej dzięki wykorzystaniu fotografii biograficznych. Połączyłyśmy doświadczenia, obserwacje i refleksje z pracy na oddziale paliatywnym w szpitalu w Zurichu oraz z osobami zdrowymi w procesach rozwoju. Znajdziesz tu takie praktyczne informacje jak:

 • Znaczenie i zakres opieki paliatywnej
 • Znaczenie i zakres Fotografioterapii
 • Znaczenie zdjęć w ludzkich biografiach
 • Cele dla których warto wykorzystywać zdjęcia w opiece paliatywnej
 • Fotografioterapia i Godność w opiece paliatywnej
 • Lista różnych aktywności i ćwiczeń z fotografiami w opiece paliatywnej
 • Przykładowe pytania, aby prowadzić rozmowę
 • Nasze wnioski
 • Świadectwa

Liczba stron: 52

Cena: 39 zł

KOBIETA.
Eta Kobi

Każda jej bohaterka spotkała samą siebie na krańcach losu. I ta książka jest spotkaniem na krańcach – tam gdzie NIE oddalają nas od siebie poglądy: religijne, polityczne czy inne. Bo narodziny i śmierć, miłość i nienawiść, zdrowie i choroba, dobroczynność i czynienie zła nie zależą od wiary, pochodzenia, zamieszkania czy wykształcenia. Na krańcach dróg nie ma różnic, bo tam dotyka się istoty życia: wolności, pasji, bliskości, miłości. Tam różnice zlewają się z horyzontem w jedną linię. Na początku drogi też ich nie było. Była jedna kropka – ja. Ja, kiedy się urodziłam i wszystko było przede mną. I dalej w życiu można się narodzić na nowo. Wierzę, że kiedy kobiety spotykają się ze sobą ponad różnicami i rozmawiają o tym, jak doświadczają siebie i świata, jako kobiety, zyskują szansę, aby odradzać się na nowo i odkrywać swoją siłę. One same i One razem. A Eta Kobi co znaczy? To mój pseudonim literacki.

Liczba stron: 231

Cena: 45 zł

 

Przeczytaj więcej:

Każda jej bohaterka spotkała samą siebie na krańcach losu. I ta książka jest spotkaniem na krańcach – tam gdzie NIE oddalają nas od siebie poglądy: religijne, polityczne czy inne. Bo narodziny i śmierć, miłość i nienawiść, zdrowie i choroba, dobroczynność i czynienie zła nie zależą od wiary, pochodzenia, zamieszkania czy wykształcenia. Na krańcach dróg nie ma różnic, bo tam dotyka się istoty życia: wolności, pasji, bliskości, miłości. Tam różnice zlewają się z horyzontem w jedną linię. Na początku drogi też ich nie było. Była jedna kropka – ja. Ja, kiedy się urodziłam i wszystko było przede mną. I dalej w życiu można się narodzić na nowo. Wierzę, że kiedy kobiety spotykają się ze sobą ponad różnicami i rozmawiają o tym, jak doświadczają siebie i świata, jako kobiety, zyskują szansę, aby odradzać się na nowo i odkrywać swoją siłę. One same i One razem.

 JA KOBIETA – wiersze
Autorki: 29 Kobiet i Dorota Raniszewska

To tomik poezji i fotografii. Portret kobiecości. Arteterapeutyczny zapis podróży do siebie. Wiersze są lekkie w formie i głębokie w treści. Pisane prosto z serca, opowiadają o potrzebie wolności, bliskości i wyrażania siebie w sposób autentyczny. Każdy zaczyna się od słów „JA Kobieta”. Razem tworzą jakby wspólną pieśń. Jej zwrotki to wiersze, a refreny to czarno-białe portrety kobiet w naturze.

Liczba stron: 70

Cena: 16 zł