! O mnie :-)

 

Do Raniszewska BW

Dorota Raniszewska

Z wykształcenia jestem romanistką i trenerką umiejętności społecznych. Specjalizuję się dziedzinach fotografii w rozwoju osobistym i grup. Od kilku lat aktywnie rozwijam Techniki Fotografii w Coachingu, Arteterapii i Działaniach Społecznych. Jestem autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej zastosowaniu Fotografii w Rozwoju, zatytułowanej „JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej„. Stosuję fotografię w połączeniu z pisaniem i działaniem w przyrodzie, aby stymulować autorefleksję, podnosić motywację i inicjować zmianę społeczną.

W 2018 roku wydałam moją drugą książkę zatytułowaną „Kobieta” (pod pseudonimem literackim Eta Kobi). Jest ona częścią mojego działania społecznego na rzecz kobiet, dla których prowadzę warsztaty z kobiecości i autentyczności.

Jestem Licencjonowanym Konsultantem Motivational Maps, Certyfikowaną Trenerką Points of You. Mam solidne doświadczenie zawodowe, zarówno w biznesie jak i w pełnionym zawodzie. Ukończyłam wiele kursów specjalistycznych, m.in. Techniki PhotoTerapii u Judy Weiser, techniki Terapii Tańcem i Ruchem w ośrodku IBA, Clean Coaching, Teatr Improwizacji, Contact Improwizację.

Prowadzę autorskie szkolenia i warsztaty z fotografii w procesach rozwojowych jak i zajęcia dydaktyczne w różnych placówkach edukacyjnych – MSCDN, UMP, WCIES, Centrum Łowicka.

Działam w stowarzyszeniach: PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Akademia Umiejętności Społecznych.