! O mnie :-)

Dorota Raniszewska

dorota raniszewska

Trenerka, coach, autorka książek i wielu artykułów. Licencjonowany Konsultant Motivational Maps, Certyfikowana Trenerka Points of You.  Światowej klasy ekspertka w dziedzinie Fotografii w Coachingu i Rozwoju Osobistym. W latach 1997-2009 menedżer i konsultant w obszarach strategii HR, szkoleń i rozwoju. Od 2009 prowadzi autorskie programy rozwojowe. Oddana pracy na rzecz rozwoju osobistego swoich klientów. Zaangażowana społecznie na rzecz kobiet i pacjentów onkologicznych. Pasjami pisze i fotografuje.

Od kilku lat aktywnie rozwija Techniki Fotografii w Coachingu, Arteterapii i Działaniach Społecznych. Autorka pierwszej i jedynej na polskim rynku książki poświęconej fotografii w rozwoju, zatytułowanej JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej. Książka ukazała się w 2016 roku pod patronatem merytorycznym ICFInternational Coach Federation i posiada rekomendacje wiodących w Polsce coachów.

W 2018 roku wydała drugą książkę zatytułowaną Kobieta (pseudonim literacki Eta Kobi). Jest ona częścią działania społecznego na rzecz kobiet, dla których prowadzi autorski program rozwojowy MY Kobieta.

Prowadzi autorskie szkolenia i warsztaty z fotografii w procesach rozwojowych jak i zajęcia dydaktyczne w różnych placówkach edukacyjnych – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Akademia Umiejętności Społecznych / Łowicka, ICF, WCIES, MSCDN.

Ukończyła wiele kursów specjalistycznych w obszarze coachingu i rozwoju osobistego, m.in. Praktyk Motivational Maps, Certyfikacja Points of You, Techniki PhotoTerapii u Judy Weiser, Clean Coaching, techniki Terapii Tańcem i Ruchem w ośrodku IBA.

Działa w stowarzyszeniach: PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Akademia Umiejętności Społecznych.