! O mnie :-)

Logo Dorota Raniszewska.jpg     ic_czlonkowska200

Dorota Raniszewska

dorota raniszewska

Witaj, dziękuję, że zaglądasz tutaj. Czego szukasz? Co jest dla Ciebie ważne dziś w życiu? Do czego czujesz gotowość?

Zapraszam do coachingu każdego, kto pragnie podążać w stronę swojego szczęścia, zadowolenia z życia, samorealizacji.

Moją pasją jest inspirująca, twórcza praca z drugim człowiekiem, dzięki której uzdrawia on relację ze sobą samym, odważnie i z dumą korzysta ze swoich zasobów, jest pewnym swojej wartości, rozwija skrzydła, odczuwa miłość i wdzięczność do siebie i do świata. Jest szczęśliwy.

Jestem coachem, trenerką, autorką książek i wielu artykułów. Od kilku lat aktywnie rozwijam dziedzinę Fotografii w Coachingu. Jestem autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej fotografii w rozwoju, zatytułowanej JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej.

Książka ukazała się w 2016 roku pod patronatem merytorycznym ICF – International Coach Federation i posiada rekomendacje wiodących w Polsce coachów. W 2019 roku ukazała się ona w tłumaczeniu na j. angielski na Amazon pod tytułem ONE IMAGE – MANY WORDS. Photography in personal development, healing and education. Notes from a personal journey. W 2018 roku wydałam swoją drugą książkę zatytułowaną Kobieta (pod pseudonimem literackim Eta Kobi). Jest ona częścią mojego działania społecznego na rzecz kobiet, dla których prowadzę autorski program rozwojowy MY Kobieta.

Ukończyłam studia wiele kursów specjalistycznych w obszarze coachingu i rozwoju osobistego, m.in. Studia Podyplomowe „Coaching Profesjonalny” na Akademii Leona Koźmińskiego, Techniki PhotoTerapii u Judy Weiser, Techniki Terapii Tańcem i Ruchem w ośrodku IBA. Jestem Ekspertką w dziedzinie Fotografii w Coachingu i Rozwoju Osobistym, Licencjonowanym Konsultantem Motivational Maps, Certyfikowaną Trenerkę Points of You.  W latach 1997-2009 byłam menedżerem i konsultantem w obszarach strategii HR, szkoleń i rozwoju.

Działam w stowarzyszeniach: PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Akademia Umiejętności Społecznych.

W życiu i w pracy staram się osiągać równowagę między trzema stanami emocjonalnymi i energetycznymi: SIŁĄ, RADOŚCIĄ i MIŁOŚCIĄ. SIŁA do działanie, adrenalina, poczucie mocy, sprawstwo, podejmowanie aktywności i osiąganie celów. One dają nam kontrolę nad swoim życiem i budują poczucie własnej wartości. Być w działaniu to znaczy żyć. RADOŚĆ to swobodny ruch, endorfiny, poczucie luzu, dobry humor, zabawa. Są nam potrzebne do dobrego samopoczucia i czerpania satysfakcji z życia. Być radosnym to znaczy dobrze się czuć. MIŁOŚĆ to akceptacja, wrażliwość, empatia. Rodzi czułość. Daje nam poczucie bliskości. Są nam potrzebne, aby żyć połączeniu i przynależności.

I do tego zapraszam też Ciebie.