! O mnie :-)

Logo Dorota Raniszewska.jpg     ic_czlonkowska200

 

Dorota Raniszewska

dorota raniszewska

Kim jestem? Kobietą, matką, człowiekiem. Zawodowo – coachem, trenerką, autorką książek i wielu artykułów. Licencjonowanym Konsultantem Motivational Maps, Certyfikowaną Trenerkę Points of You.  Ekspertką w dziedzinie Fotografii w Coachingu i Rozwoju Osobistym. Moja książka „JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej” ukazała się w Polsce w 2016 roku a następnie w 2019 roku w tłumaczeniu na j. angielski na Amazonie pod tytułem „ONE IMAGE – MANY WORDS. Photography in personal development, healing and education. Notes from a personal journey”.

Ale przede wszystkim mam pasję i ona otwiera przede mną i moimi klientami co raz to nowe drogi rozwoju. Moja pasja to inspirująca praca z drugim człowiekiem, podczas której rozwija on skrzydła, odczuwa miłość i wdzięczność do siebie i do świata, korzysta ze swoich zasobów odważnie i będąc pewnym swojej wartości jako człowieka.

W latach 1997-2009 byłam menedżerem i konsultantem w obszarach strategii HR, szkoleń i rozwoju. Od 2009 prowadzę autorskie programy rozwojowe. Jestem oddana pracy na rzecz rozwoju osobistego swoich klientów. Zaangażowana społecznie na rzecz kobiet i pacjentów onkologicznych.

Od kilku lat aktywnie rozwijam Techniki Fotografii w Coachingu. Jestem autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej fotografii w rozwoju, zatytułowanej JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej. Książka ukazała się w 2016 roku pod patronatem merytorycznym ICFInternational Coach Federation i posiada rekomendacje wiodących w Polsce coachów. 

W 2018 roku wydałam drugą książkę zatytułowaną Kobieta (pod pseudonimem literackim Eta Kobi). Jest ona częścią mojego działania społecznego na rzecz kobiet, dla których prowadzę autorski program rozwojowy MY Kobieta.

Oferuję szkolenia i warsztaty z fotografii w procesach rozwojowych jak i zajęcia dydaktyczne w różnych placówkach edukacyjnych – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Akademia Umiejętności Społecznych / Łowicka, ICF, WCIES, MSCDN.

Ukończyłam wiele kursów specjalistycznych w obszarze coachingu i rozwoju osobistego, m.in. Praktyk Motivational Maps, Certyfikacja Points of You, Techniki PhotoTerapii u Judy Weiser, Clean Coaching, techniki Terapii Tańcem i Ruchem w ośrodku IBA.

Działam w stowarzyszeniach: PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Akademia Umiejętności Społecznych.