Projekt Zbliżenie

W głębi jesteś tym, za czym tęsknisz.

Kiedy rozumiesz swoją moc, zyskasz szansę, aby lepiej z niej korzystać i rozwijać się.

Zbliżenie to unikalne połączenie fotografii z rozwojem osobistym. Pomaga uświadomić sobie potęgę własnej unikalności, elementy osobistej mocy, odkrywać i rozwijać kreatywność, wzmacniać pewność siebie. To kreatywna droga doświadczania swojego potencjału poprzez stworzenie własnego projektu fotograficznego.

 

Projekt dostępny jako indywidualny proces coachingu lub na zamówienie dla grup.

Metoda:

Zbliżenie polega na aktywnej fotografii w przestrzeni zewnętrznej, refleksji inspirowanej zdjęciami rodzinnymi i doświadczeniami życiowymi, pisaniem i dedykowanymi medytacjami. Patrzymy na naszą unialność przez pryzmat Sił Charakteru, w oparciu o metodologię VIA Character, pozytywnego podejścia do psychologii człowieka. Projekt trwa osiem tygodni. Każdy tydzień odkrywa kolejną grupęsił charakteru, wśród których są mądrość, odwaga, człowieczeństwo, uczciwość, duchowość i samoregulacja. Co tydzień uczestnicy eksplorują je poprzez swoje korzenie, pień i przestrzeń na zewnątrz w zasięgu gałęzi.

Co tydzień odbywa się jedno spotkanie online poświęcone wymianie pomysłów i osobistych spostrzeżeń, podczas którego odbywa się pokaz wykonanych zdjęć, rozmowa i docenianie prac. 

Rezultaty:

W trakcie projektu odkrywamy całkowicie nowe spojrzenie na samych siebie, własny potencjał, a także na swoich przodków, co wspiera w dalszym życiu. Dla wielu osób Zbliżenie było uzdrawiające w odniesieniu do otwartości na życie, poczucie własnej wartości,s wybaczenie, współczucie i docenianie.

Projekt jest łagodny i mocny zarazem

– tak określiła  „Zbliżenie” Maria, jedna z pierwszych uczestniczek, bo wchodzi się na tyle, na ile jest się gotowym, i tak jak nad morzem można poprzestać na oglądaniu pięknych widoków, a można stopę zanurzyć, a można całkiem zanurkować.

Uświadomiłam sobie nie tylko swoje zasoby. Uświadomiłam sobie zasoby mojej rodziny! W tym projekcie możemy zobaczyć nie to, co trudnego dostaliśmy ‘w spadku’, ale co dobrego otrzymaliśmy. I to jest inaczej niż w terapii. Przypomniałam sobie moce, które mam, oraz że je mam. Wróciłam do swojej kreatywności.Miałam masę cudownych pomysłów! Do ludzi na świecie chciałabym powiedzieć, żeby skupiać się na tym, co dobre, co mamy i stwarzajmy atmosferę, żeby każdy mógł być ważny  i mógł rozkwitać a nie potykać się o swoje trudności.”

Projekt dostępny jako indywidualny proces coachingu lub na zamówienie dla grup.

Najbliższa grupa otwarta w terminie 14.04.2023-2.06.2023