Referencje

Dorota pomogła mi rozwiązać kilka problemów, uporać się z poczuciem bezradności. Jej spokój, opanowanie, ale też dość nieustępliwe drążenie tematu pozwalały w pełni skoncentrować się na ,,tu i teraz”. Dla mnie kluczowe było poczucie, że nikt mnie nigdy tak uważnie nie słuchał.
Bardzo też cenię sobie ,,prace domowe” – jako zadaniowcowi, dopiero otrzymane zadanie i jego zrealizowanie pozwala mi na autorefleksję. Pytania Doroty, a w zasadzie poszukiwanie odpowiedzi na nie, były dużym wyzwaniem i wysiłkiem. Zmuszały do wejścia głęboko w siebie w obszar emocji, wartości i marzeń.
I chociaż momentami wywoływały dyskomfort (bardziej szukanie odpowiedzi niż pytanie jako takie) to ostatecznie sesje kończyły się poczuciem zadowolenia, satysfakcji, dowartościowania.

Ewa Szmitka

kobieta w sporcie, menedżerka, doradczyni biznesowa, działaczka społeczna, koordynatorka i promotorka walking futbolu kobiet w Polsce, współtwórczyni i wiceprezeska Klubu Sportowego KONTRA, pierwszego w Łodzi klubu sportowego zrzeszającego piłkarki, siatkarki i koszykarki amatorki, trenerka III ligowego zespołu kobiecego Zawisza Fiero Rzgów.

Proces coachingowy, przez który przeprowadziła mnie Dorota Raniszewska był najlepszym prezentem jaki mogłam podarować sama sobie, a jego efekt znacznie przerósł moje oczekiwania. Podczas kilku tygodni sesji, dzięki jej niezwykłemu podejściu i absolutnie wyjątkowej metodzie pracy z fotografią, udało mi się zbudować siłę, jakiej nie czułam nigdy wcześniej, lepiej poznać siebie, swoje potrzeby, mocne strony, ale również to co mnie ograniczało. Nauczyłam się słuchać siebie, stawiać pytania i szukać odpowiedzi. Spokój, poczucie bezpieczeństwa i zaufania jakie towarzyszyły każdemu naszemu spotkaniu sprawiały, że rosłam, budowałam siebie i uczyłam się uważności. Bez chwili zawahania polecam pracę z Dorotą każdemu z mojego otoczenia, kto odczuwa potrzebę pracy nad realizacją swoich celów.

Magdalena Białek

CEO Tailor Made PR public relations, client service

I am grateful that I met Dorota. Her personality fascinated me. She is a sensitive artist and an exceptional professional. She is all in one. A coach, a trainer, a facilitator, a guide. I had the opportunity to see her in action as I have participated in an introductory session in her bigger program Photography in Coaching, myself and my students in Coaching Education Program ASCTH by ICF. We all loved her work and approach at once. So I totally recommend her program for any coach or other professional who would like to strengthen their performance with a new revealing and deep methodology and tools based on the art of photography. This is going to open to a new delightful world.

Barbara Asimakopoulou

CEO HRE, Accredited Coaching Training Provider, Award-winning Leadership & Team Coach (ICF PCC, EMCC ITCA), www.BarbaraAsimakopoulou.com

Od września 2021 r. do kwietnia 2022 r. uczestniczyłem w procesie coachingowym prowadzonym przez Dorotę Raniszewską (10 spotkań).

Dzięki sesjom z Dorotą, zwiększyłem  swoja samoświadomość i rozszerzyłem perspektywę spojrzenia na miejsce, na jakim jestem w swoim życiu. Pozwoliło mi to na przyjrzenie się schematom i przekonaniom  zarówno tym, które mi służą jaki i tym, które mnie blokują i ograniczają w czerpaniu większej radości i poczucia spełnienia w życiu. W rezultacie uporządkowałem na nowo  swoje priorytety, stałem się bardziej świadomy swoich atutów, sukcesów i drogi, którą chcę dalej podążać.

Cenie bardzo otwartość Doroty, jej uważność na emocje i  niewypowiedziane potrzeby jakie pojawiały się na sesjach. Ta uważność, spokój, dawanie przestrzeni i skupienie na szukaniu sedna wnoszonych tematów, pozwoliły mi spojrzeć inaczej na wiele istotnych spraw oraz dostrzec i uświadomić sobie ważne schematy, potrzeby i wartości. Dziękuję Dorota za Twoje wspierające towarzyszenie mi na ważnym  odcinku mojej życiowej podróży.

Andrzej Cieplak

7 maja 2022 r.

Praca z Dorotą to dla mnie wielkie wyróżnienie i niezwykła przyjemność. Rzetelne i profesjonalne prowadzenie z pierwiastkiem ludzkiego spojrzenia pełnego dobra, wrażliwości i uśmiechu.

Na przeciwko mnie podczas, wspólnej pracy siedział Człowiek, który uważnie słuchał, dawał przestrzeń, rozumiał używając niewielu słów. rozumiał mnie milcząc. Widział to, co dla oka często nie widzialne. I słyszał to, co trudno wypowiedzieć. To niezwykłe doświadczenie, które pozostanie ze mną na zawsze. Jestem pełna wdzięczności za to spotkanie i polecam każdemu pracę z Dorotą, każdemu, kto żyje i czuje świadomie. Każdemu, kto chce żyć pełniej, głębiej, mocniej podążając w stronę słońca.

Anna Saługa

Coach, Przewodniczka kąpieli leśnych, Certyfikowany Praktyk i Trener AHA™, Polska

I am pleased to be writing this letter of recommendation on behalf of Dorota Raniszewska. It was a real pleasure to have ten coaching sessions led by Dorota.

She is the most professional coach I have ever cooperated with so far.

It has been a year since finishing my coaching sessions and, since then, I have observed changes in my private and professional life. I believe they appeared possible thanks to coaching meetings. I feel gratitude for her guidance and welcomed atmosphere during sessions.Dorota is a patient and always attentive coach, devoting her full attention to a coachee. Without her guidance and many adequate questions, my progress and achievement of my goals would not have been possible.

Nearly ten months of coaching have resulted in my improved motivation, better perception of myself and my strengths, trust in my capabilities and greater awareness of the influence of my emotions on my body. I have also gained greater self-confidence and drive to work on my long-term goals.

Sessions with Dorota have encouraged me to self-reflect and investigate my inner resources more thoroughly. She always patiently assisted me by giving me the necessary time to voice my thoughts and supported me on my path to self-development. In my view, it all makes Dorota a perfect coach.

In conclusion, Dorota Raniszewska has my respect and highest recommendation as both an extraordinary individual and exceptional coach. The coaching sessions directed me to take particular actions and influenced a lot of my decisions. I continue developing my skills and ways of thinking because sessions with Dorota have enriched me as a businesswoman, but yet, more importantly, also as a human being, woman, friend, wife, daughter and sister.

Joanna Pawłowska

Chief Executive Officer, Vena Language Academy

Dorota jako coach…. jest bardzo dobra, pomaga odkryć właściwą drogę oraz odkryć na nowo samego siebie.

Praca z Dorotą to wielka przyjemność oparta na zaufaniu oraz świetnej relacji.

Posiada bardzo duże doświadczenie oraz cudowne narzędzia pracy z obrazem, które pomagają się otworzyć, zrozumieć i inaczej spojrzeć na wiele rzeczy oraz odpowiedzieć sobie na pytania na które wcześniej nie znaliśmy odpowiedzi. Ja bardzo cenię sobie współpracę z Dorotą i polecam ją z całego serca.

Iwona Karolak

Fotografka, Polska

Dorota towarzyszyła mi na mojej ścieżce rozwoju, skupiając się na tym, czego chcę dla swojej przyszłości. Jej obecność jako coacha była konkretna, stabilna, pełna szacunku i intuicyjna oraz wysoce empatyczna. Jej słuchanie jest bardzo uważne, a jej pytania pozwoliły mi zbadać i pogłębić moje myśli i wybory. Jej wyjątkowe, ludzkie podejście wzbogaca ją jako coacha. To była piękna ścieżka wzrostu.

Eleonora Bruni

Terapeutka, Włochy

Tych kilka spotkań było dla mnie bardzo głęboką i osobistą drogą samorozwoju. Byłam zdumiona, że podczas tego procesu w tak krótkim czasie Dorota przeprowadziła mnie przez wiele aspektów mojego życia. Z wyczuciem, szacunkiem i błyskotliwym podążaniem pozwoliła mi odnajdować siebie, moje zasoby, kompetencje. Dała mi przestrzeń, bym odnalazła odpowiedzi na moje wątpliwości, zmagania i poruszyła moją wewnętrzną motywację do działania. Już podczas procesu zaczęłam czynić krok za krokiem do realizacji swoich zamierzeń, planów, marzeń, które od dawna we mnie były. Spotkania z Dorotą to wejście na nową drogę, bez oglądania się już za siebie w wątpliwościach. To niesamowita praca w przyjemnej i bezpiecznie atmosferze. Dorota jest pełna profesjonalizmu, wyczucia, kompetencji, rzetelności. Z pełnym przekonaniem polecam z całego serca pracę coachingową z Dorotą. Dla mnie to najlepszy wybór. Ja już nie stoją w miejscu, zastanawiając się jedynie co, jak, gdzie, czy. Ja po prostu działam w zgodzie ze sobą i do przodu. Pełna wiary, wykorzystuję swoje zasoby i pracuję nad tym, co do zrobienia jest. Wiem, na czym stoję i czuję się zmotywowana. Działam.Dziękuję Dorota 💓

Agnieszka Fedoczyńska-Kisiel

Muzykoterapeutka, Polska

Pracowałem z Dorotą Raniszewską na przełomie kwietnia/maja 2018 r. Proces coachingu obejmował 5 spotkań. Zdecydowałem się na coaching z uwagi na to, że był to dla mnie czas zmian przede wszystkim zawodowych, ale również osobistych i potrzebowałem przyjrzeć się bliżej sobie w tych zmianach. Praca z Dorotą nie tylko spełniła moje oczekiwania, ale znacznie je przewyższyła. Jako coach Dorota była równocześnie „przede mną” – przeprowadzając mnie przez proces, ale równocześnie „za mną” – niczego nie narzucając, uważnie podążając za moimi potrzebami i odkryciami. Na każdym etapie dbała o mój komfort oraz granice, zapewniając wsparcie, gdy była taka potrzeba. Proponowała możliwe kierunki pracy, bez sugerowania co powinienem wybrać, oraz adekwatne i skuteczne techniki pracy. Założone przeze mnie cele zostały osiągnięte a z efektów wyniesionych ze spotkań korzystam do dziś. Merytorycznie pracę z Dorotą oceniam bardzo wysoko i z czystym sumieniem polecam ją jako coach’a. Posługując się pewną metaforą: „Dorota w procesie coachingu jest jak wiatr, którego nie widać ale popchnie Cię i doprowadzi do portu, o ile rozwiniesz żagle i będziesz trzymać ster”.

Maciej Cześniak

Menedżer, Holandia

Dorota jako coach jest niezwykle uważna na to, z czym przychodzi klient. Słucha całą sobą, obserwuje i zadaje trudne i bardzo cenne pytania! Każda moja sesja z Dorotą kończyła się mocną refleksją. Dostawałam zadanie do wykonania i nie wyobrażałam sobie, że mogę go nie wykonać. Czułam wręcz fizycznie, że jestem w procesie zmiany i że nie będę chciała przed tą zmiana uciekać. Wynikiem moich sesji coachingowych z Dorotą Raniszewską jest jakościowa zmiana mojego życia. Zawodowego i osobistego. Pracowałam nad tym DLACZEGO, a nie tylko nad tym JAK. I to jest wielka wartość. Mogę z mojego nowego poziomu patrzeć na wszystko, co dzieje się w moim życiu. Łatwiej mi podejmować decyzje w zgodzie ze sobą i są one trafniejsze. Wyzwania, które podejmuję dają mi więcej satysfakcji. Wiem kim jestem i akceptuję to, a więc jestem bardziej sprawcza. Wiem, że mogę być liderem i nie boję się tej roli. Dorota jako coach jest przyjacielem, pełnym zdrowej empatii.

Katarzyna Haftek-Lis

Trener Empatii, Fotografka, Polska

AHA™ to potężne narzędzie, a twoje warsztaty grupowe są świetne, Dorota! Dziękuję za Twojego wspaniałego ducha i za dzielenie się „tajnymi wskazówkami”, będzie to pomocne!

Agata Puisais

Fotografka, Instruktorka, Francja

Fotografia w Coachingu z Dorotą to znacznie więcej niż trening! To okazja, by przejść przez podróż odkrywania siebie, rozwoju i kreatywności. Korzystanie z obrazów w tym procesie pomaga wejść głębiej i poczuć rzeczywisty wpływ, jaki ta metoda ma na nas. Z silną obecnością, mocnymi pytaniami i dużym szacunkiem, Dorota tworzy niesamowite doświadczenie uczenia się i rozwoju.

Ana Caetano

Konsultant, Coach, Portugalia

Warsztaty Fotografia w Coachingu to mocne transformujące spotkanie z sobą, swoim życiem, przeszłością, ważnymi relacjami. To też patrzenie – co dalej. To odnajdywanie odpowiedzi na ważne pytania, które w nas są i dzięki Dorocie wychodzą na zewnątrz, wołają, a czasami nawet szarpią i domagają się zauważenia.

Doświadczyłam namacalnie, jaki potężny materiał do przemyślenia, refleksji, wglądu dają własne zdjęcia oraz proces fotografowania. Z jednej strony  przeszłam własny głęboki proces, z drugiej – dostałam moc inspiracji i narzędzi.

Joana Fabisiak

Coach i Trenerka, Polska

Fińskie Stowarzyszenie Fototerapii było bardzo zadowolone ze współpracy z Dorotą w kwietniu 2021 roku. Warsztaty „Stać się widocznym dla siebie” były inspirujące, a obecność Doroty była ciepła i bezpieczna. Chcielibyśmy kontynuować naszą współpracę w przyszłości.

Fińskie Stowarzyszenie Fotografioterapii

Finnland

Bardzo dobra różnorodność tematów, dobra równowaga wkładu i praktyki. Mnóstwo materiału idealnego do dalszych badań. Świetne warsztaty, dużo nauki i wspaniała atmosfera. Jeden z najlepszych warsztatów, w jakich kiedykolwiek uczestniczyłem. Dorota jest wielką inspiracją i bardzo empatyczną osobą.

Sina Niemeyer

Fotografka, Niemcy

Moja opinia to głęboka wdzięczność za wspaniały proces samopoznania podczas uczenia się umiejętności integrowania praktyki fotografii z podejściem coachingowym. Jak pączek otwierający się, by odsłonić małe kwiaty wewnątrz, czuję, że stworzyło to nowe początki, odnowienie i otwarcie na ogrom możliwości i dalszych eksploracji.

Alyson Smith

Coach i Konsultant, RPA

Bardzo czekałam na szkolenie „Fotografia w Coachingu i Rozwoju Osobistym” u Doroty. I stało się… Była to dla mnie niezwykle bogata i inspirująca podróż w głąb siebie. Magia i głębia przekazu jaką niosą ze sobą fotografie, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Doroty odkryły przede mną nowe horyzonty, oraz dały siłę do trwania na drodze do siebie. Siłą szkolenia jest także niezwykła wrażliwość i uważność Doroty, oraz Jej niekłamana chęć dzielenia się.

Ewa Miłowicz

Diet Coach, Pedagog

Wysoka jakość, różnorodność tematów, głęboka, autentyczna, praktyczna. Poszerzył i pogłębił moje spostrzeżenia na poziomie osobistym i zawodowym. Potężny proces. Bardzo dobra równowaga między teorią a praktyką. Absolutnie polecam każdemu, kto chce poszerzyć swoje perspektywy i pogłębić świadomość. To szkolenie to prezent, osobisty i zawodowy. Dorota to wyjątkowa kobieta – ciepła, kreatywna, inteligentna, tak bardzo w kontakcie ze sobą. Inspiruje mnie jako osoba.

Nicole Woltmann

Trenerka, Niemcy

Dorota w bardzo wyważony sposób potrafi połączyć uczenie się technik fototerapii z jednoczesnym poznaniem działania narzędzi na sobie i wejściem we własny, intymny proces rozwojowy lub coachingowy. A wszystko to w przyjaznych okolicznościach pracy zarówno przy stole warsztatowym jak i na świeżym powietrzu, trawie oraz podglądaniu okolicy z aparatem fotograficznym w ręku. W czasie 3 dniowych warsztatów przeżyłem całą paletę emocji i zostałem zaproszony do przeżywania ich z pozostałymi uczestniczkami 🙂 – cały czas z ogromną troską o nas i uważnością na proces, nad którym czuwała Dorota. Dziękuję!

Mariusz Dłużak

Life Coach, Trener

I ​​was looking for a book. A unique book that brings together the topics of Photography and Coaching – a uniquely powerful combination that I was more and more realizing in my life. I found exactly one book on my search: »ONE IMAGE MANY WORDS« by Dorota Raniszewska.

After the first pages, I simply contacted Dorota, who then invited me to her class named »Photography in Coaching and Personal Development«.

The bliss in meeting Dorota showed itself from the first moment of our online meetings. First, there is this great topic of Photography in Coaching. Being a photographer for over thirty years now, Dorota showed me a completely different approach to Photography. She says that photos are traces of our lives and therefore contain sleeping wisdom and resources of ourselves.

In Dorota’s class, we’ve learned to discover these resources using photos. We’ve learned about the consciousness that comes from creating a life photo album. We’ve done the photo walk and created a photo poem from what we’ve been drawn to while photo-walking. Living with my »photo-memes« now is powerful beyond description. There’s nothing I know that’s as easy and as powerful at the same time. Easy to create. And easy to remember when I want to jump deeply into my inner power.

But there’s more. Just experiencing Dorota’s Coaching, I’ve learned valuable lessons about good coaching practice. Dorota masters the art of bringing value to the class as a whole and every member in particular. Her special feature is to teach through practice. All we’ve learned and experienced using individual examples as coaches and coachees. And there’s enough room to reflect on the experiences. What is distinctive, because – as Dorota puts it – we can only ‚do’ or ‚reflect’ simultaneously.

There’s a spirit within all Dorota does in this class: It’s about lifting people, about creating these blissful moments of feeling the unspeakable value of being human.

So after the course had ended, we now are going on new steps as the Coaching and Supervision Group. Wonderful! Thank you, Dorota, for these life-changers.

Lars Neumann

Coach, Photographer, Germany

Thank you for showing me how to combine photography in coaching. I have been looking for ways to combine both coaching and creativity and was feeling a little stuck this year. Experiencing this course has helped me to navigate through this and move forward with new ideas, insights and connections. I am looking forward to watching my practice evolve using my experiences, new insights, creativity in an authentic meaningful way. It’s been worth getting up at 5.30am for! so thank you. Also thanking you for your inspiration, intelligence, presence and patience. Looking forward to connecting again soon and sharing.

Michelle Wolfe

Life Coach, Nowa Zelandia

Very dense, a lot, great ideas and strategies. Beautifully designed. Trustful, non-judgemental atmosphere. Dorota does her work fantastic. Location perfect!!! Even if you do not want to become a coach, it’s a great learning experience for you professionally and for your private life and relationships.

Kelly Snoeck

Coach, Photographer, Belgium

It was a great experience to attend the courses “Photography in Coaching – ONE IMAGE-MANY WORDS” and “Powerful Start with AHA”. I was very pleased with their contents and they helped me a lot in personal development. I practice both photography and coaching, and these courses give great insights and combine these two fields. Working with people from all around the world was fulfilling and expanded my horizons. Thank you very much Do!

Eleanna Prassopoulou

Coach, Photogrpaher, Greece

I first met Dorota in an online event wherein she shared about Photography in Coaching and example of how it works. I was very intrigued and wanted to learn more. Luckily, not long after that she was hosting another batch for her Close Up project. I immediately registered myself. It was a very unique project that combines photography with VIA character strength, as well as our creative self. Throughout the sessions Dorota created & held such a nourishing space. I thoroughly enjoyed the program and felt nurtured by it. Thank you Dorota, I look forward to continue learning from you.

Ellen Patricia

Coach, ICF ACC, Speaker, "Global Coaching Leaders” Award, Indonesia