Wakacyjna Wymiana w Burdągu

wakacyjna-wymiana-2019_v1.JPG„Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro. Dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni.” – Dalajlama XIV.

Co roku latem już od 2013 roku zapraszamy na wakacje pełne inspiracji. Tworzymy przestrzeń wymiany i wspólnego bycia ze sobą w relacjach, pięknej naturze i klimatycznej posiadłości w Studio Burdąg na Warmii. To doświadczanie wspólnoty z całą mocą różnorodności, wrażliwości, bliskości, odrębności, siły i potęgi życia!

Zachęcamy do wyjazdu osoby, które chcą dzielić się swoimi pasjami z różnych obszarów, chętne do poprowadzenia warsztatu jak i osoby, które chcą wziąć udział w wymianie bez prowadzenia, a z chęcią do zainspirowania się na cały kolejny rok! Mile widziane są rozmaite zainteresowania, techniki w rozwoju osobistym, taniec, muzyka, malowanie, obrazy, słowa. Wszystko, co wnoszą osoby ciekawe różnych podejść do rozwoju własnego lub pomysłów zawodowych. Program to kompozycja warsztatów stworzonych przez uczestników. Jest możliwość pokazania elementów swojego doświadczenia zawodowego w formie krótkich warsztatów, opowieści lub innych kreatywnych form.

Oto kilka reakcji uczestników:

Wspólnota. Cudownie, że właśnie Nam To się przydarzyło Tam. Piękny czas. W otwartości i szczerości. W sporach, ale bez kłótni. Z poszanowaniem siebie i innych. W smutkach i w radościach. W dawaniu i braniu. W dzieleniu się tym, co mamy najcenniejszego – bogatym wnętrzem naszym. W realnie odbieranym Współodczuwaniu. Wdzięczność Wam Wszystkim. Wojtek Kuik

„Istota prawdziwego talentu to ogień, który jest zaraźliwy, niewidzialnie się spala, wywołując wielkie rzeczy. Podstawa talentu jest taka sama i przypisana do konkretnego człowieka, ale wzniecony pożar staje się wspólnym ogniskiem, które nie ma właściciela.” autor Z.W. Dudek Ach, jak pięknie nam się pali to wspólne ognisko 🙂 Iwona Piszczelska

Czuję, że żyję, dziekuję Wam wszystkim! P.S.: Cytat z Tu i Teraz Willigis Jagera, dzięki Wojtku za inspirację: Człowiek przypomina pianistę, który brzdąka tylko na jednej oktawie, i nie wie, że fortepiam ma ich siedem. Nasz rozum odpowiada jednej oktawie. Nasza świadomość ma dużo więcej możliwości niż jedynie ratio. Ukryte są w nas skarby. Trzeba je tylko wydobyć. Grzegorz Krowicki

„JEDNYM ZDANIEM – PO CO WRACASZ DO BURDĄGA? – z tym pytaniem zwróciłam się do stałych bywalców Wakacyjnej Wymiany.

„Po atmosferę, inspirację, naturę, niesamowitą energię wsparcia grupy i wzajemności, gdzie dajemy i bierzemy, gdzie można pokazać siebie, gdzie bez finansowej wymiany można wymienić się energią, swoimi zdolnościami, tym, co wiemy i robimy.” Joanna Kitlinska Stępień, dyplomowany refleksolog, nauczyciel Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich i Coach w duchu Zen.

„Bo uwielbiam podróżować, a Burdąg jest podróżą przez pasje i doświadczenia wszystkich uczestników, bardzo interesującą podróżą.” Jacek Szczepańśki informatyk w banku.

„Żeby bardzo autentycznie powrócić do siebie, do tej Danusi – Dziecka. W Burdągu czuję jak kiedyś, kiedy biegałam radośnie po łące. Wracam tam do swoich korzeni.” Dan Gizińska z Elbląga, od 23 lat z mężem prowadzi własną firmę.

„Wracam do Burdąga, bo oznacza dla mnie wolność, twórczość, otwartość, ruch czyli życie. Wracam tam tak jak bociany i żurawie, gdy wracają do domu po drodze pełnej trudów i niebezpieczeństw. Wracam dzielić się wiedzą, oddychać, uczyć się od innych, jeść pyszne vege jedzonko i czuć, że żyję. Wracam, aby spotkać się z przyjaciółmi, z siostrami i braćmi, leśnymi ludźmi, dobrymi duszkami, które dmuchają na co dzień w żar naszego ducha i w żagle naszych łodzi na szarym oceanie codzienności w rejsie ku nowym, nieodkrytym lądom.” Grzegorz Krowicki, certyfikowany nauczyciel metody Feldenkraisa