Zbliżenie

Zbliżenie to unikalne połączenie fotografii z rozwojem osobistym.

Fotografia angażuje, rozwija kreatywność, oddziałuje kojąco, harmonizuje i dodaje pewności siebie. Najlepszym sposobem, aby tego doświadczyć, jest stworzyć własny projekt fotograficzny.

Stworzysz swój osobisty projekt w oparciu o fotografię, refleksję, pisanie i medytacje, aby wzmocnić obraz siebie. Spojrzysz na unikalność swoich doświadczeń przez pryzmat sił charakteru. Odnajdziesz wiele pozytywnych myśli na swój temat, które będą Cię dalej wspierać.

W projekcie wykorzystujesz Twoje osobiste, istniejące już zdjęcia oraz zdjęcia nowe, które stworzysz specjalnie do każdego tematu. Pomogą Ci one odkryć i nazwać Twoją unikalność, zwiększyć pewność co do wartości i mocy, które posiadasz, aby z nich bardziej świadomie korzystać w życiu codziennym.

Autorka: Olena Herasym

Zbliżenie to projekt, który łączy Siły Charakteru (VIA Character Strengths) – pozytywne podejście do psychologii człowieka, stworzone przeze mnie medytacje i cotygodniowe ćwiczenia z fotografią oraz spotkania w grupie poświęcone wymianie, inspiracji, uznaniu Twojej pracy.

Zbliżenie trwa 8 tygodni.

Co tydzień otrzymasz temat do realizacji. Za każdym razem będzie on związany z jednym z wymiarów Twojego umysłu i charakteru, takich jak:

  • mądrość
  • odwaga
  • człowieczeństwo
  • duchowość
  • sprawiedliwość
  • równowaga. 

Projekt rusza 30.10.2020 i kończy w – 18.12.2020. Spotkania grupy odbywają się raz w tygodniu, co piątek na platformie Zoom zawsze w godzinach 16:30-18:30.

Terminy spotkań grupy: 30.10, 6.11, 13.11, 20.11, 27.11, 4.12, 11.12, 18.12

Praca własna pomiędzy spotkaniami zaprosi Cię do wspomnień, refleksji, medytacji, spacerów, pracy kreatywnej.

Inwestycja w siebie: 620 zł

Jeśli jesteś zainteresowana/y, możesz się zgłosić pod tym linkiem: Zgłoszenie na Zbliżenie.

Maria Bednarz o Zbliżeniu:

Ewa Rykowska o Zbliżeniu:

Ewa Stępień-Wyród o Zbliżeniu:

A oto, co napisała Olena Herasym na swoim blogu Kobiecy Fotograf zamieszczając piękne zdjęcia znad Buga, gdzie pojechaliśmy na zakończenie projektu „Zbliżenie”. WPIS OLENY a poniżej jedno wybrane zdanie:

Najważniejszym było zaglądnąć w przeszłość, w głąb siebie, poszukać swoich sił, odkryć, że coś już mam, coś umiem, a czegoś mogę jeszcze się nauczyć. Na wszystko mam czas i nigdzie nie muszę się spieszyć. Każdy jest ważny, ja również.

Zapraszam! Dorota Raniszewska

„Projekt łagodny i mocny zarazem – tak określiła „Zbliżenie” Maria, jedna z pierwszych uczestniczek, bo wchodzi się na tyle, na ile jest się gotowym, i tak jak nad morzem można poprzestać na oglądaniu pięknych widoków, a można stopę zanurzyć, a można całkiem zanurkować. […] Uświadomiłam sobie nie tylko swoje zasoby. Uświadomiłam sobie zasoby mojej rodziny! […] W tym projekcie możemy zobaczyć nie to, co trudnego dostaliśmy ‘w spadku’, ale co dobrego otrzymaliśmy …. I to jest inaczej niż w terapii. Przypomniałam sobie moce, które mam, oraz że je mam. […] Wróciłam do swojej kreatywności… miałam masę cudownych pomysłów! Do ludzi na świecie chciałabym powiedzieć, żeby skupiać się na tym, co dobre, co mamy i stwarzajmy atmosferę, żeby każdy mógł być ważny  i mógł rozkwitać a nie potykać się o swoje trudności.”

„Dzięki projektowi trochę inaczej, niż dotychczas oglądam zdjęcia w rodzinnych albumach – poświęcam więcej uwagi temu, co widzę. …”

„Projekt przywraca kontakt ze swoimi zasobami, z kreatywnością. Pozwala poczuć wartość połączenia pracy własnej z siłą grupy.”

„Odkryłam na nowo jak fotografia może pomóc mi w pracy rozwojowej, takiej którą mogę robić każdego dnia dla siebie. Małymi krokami, które prowadzą do dużych wyników. …”

„Przypomniałam sobie o tym, co mam: moja historia, talenty, siły charakteru – to wszystko mnie buduje i może wspierać w życiu, jakie chcę wieść.”

„Dzięki projektowi Zbliżenie spotkałam się ze sobą. Na nowo. Mogłam poprzyglądać się temu, co dla mnie ważne. Sprawdzić, czego nie oddam i nie poświęcę, a co nie jest „moje”. Przyjrzałam się, jak mogę wykorzystać to, co już mam, by być w lepszych relacjach z ludźmi wokół mnie. …”

Poznałam fantastyczne, odważne kobiety!!! Szukam odwagi w sobie.”