Zbliżenie

Zbliżenie to unikalne połączenie fotografii z rozwojem osobistym.

Pogłębia połączenie z samym sobą, rozwija kreatywność, dodaje pewności siebie. Najlepszym sposobem, aby tego doświadczyć, jest stworzyć własny projekt fotograficzny.

Na osobisty projekt każdego uczestnika „Zbliżenia” składają się o fotografia, refleksja, pisanie i dedykowane medytacje. Spojrzysz na unikalność swoich doświadczeń przez pryzmat sił charakteru. Odnajdziesz wiele pozytywnych myśli na swój temat, które będą Cię dalej wspierać. Podniesiesz motywację.

W projekcie wykorzystujesz Twoje osobiste, istniejące już zdjęcia oraz zdjęcia nowe, które stworzysz specjalnie do każdego tematu. Pomogą Ci one zrozumieć i nazwać Twoją unikalność, zwiększyć pewność co do wartości i mocy, które posiadasz, aby z nich bardziej świadomie korzystać w życiu codziennym.

Autorka: Olena Herasym

Zbliżenie to projekt, który łączy Siły Charakteru (VIA Character Strengths) – pozytywne podejście do psychologii człowieka, stworzone przeze mnie medytacje i cotygodniowe ćwiczenia z fotografią oraz spotkania w grupie poświęcone wymianie, inspiracji, uznaniu Twojej pracy.

Zbliżenie trwa 8 tygodni.

Co tydzień otrzymasz temat do realizacji. Za każdym razem będzie on związany z jednym z wymiarów Twojego umysłu i charakteru, takich jak:

  • mądrość
  • odwaga
  • człowieczeństwo
  • duchowość
  • sprawiedliwość
  • równowaga. 

Praca własna pomiędzy spotkaniami zaprosi Cię do rozwijania własnej twórczości i ekspresji, a także wspomnień, refleksji, medytacji, spacerów. Spotkania grupy wzbogacą Twoją perspektywę o nowe punkty widzenia i spostrzeżenia innych osób. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, co piątek na platformie Zoom zawsze w godzinach 18:30-20:30.

Inwestycja w siebie: 710 zł

Jeśli jesteś zainteresowana/y, wyślij do mnie email na:
dorota@photo-in-coaching.com

Najbliższe Zbliżenie odbędzie się w terminie: 29.10.2021 – 17.12.2021

Maria Bednarz o Zbliżeniu:

Ewa Rykowska o Zbliżeniu:

Ewa Stępień-Wyród o Zbliżeniu:

A oto, co napisała Olena Herasym na swoim blogu Kobiecy Fotograf zamieszczając piękne zdjęcia znad Buga, gdzie pojechaliśmy na zakończenie projektu „Zbliżenie”. WPIS OLENY a poniżej jedno wybrane zdanie:

Najważniejszym było zaglądnąć w przeszłość, w głąb siebie, poszukać swoich sił, odkryć, że coś już mam, coś umiem, a czegoś mogę jeszcze się nauczyć. Na wszystko mam czas i nigdzie nie muszę się spieszyć. Każdy jest ważny, ja również.

Zapraszam! Dorota Raniszewska

„Projekt łagodny i mocny zarazem – tak określiła „Zbliżenie” Maria, jedna z pierwszych uczestniczek, bo wchodzi się na tyle, na ile jest się gotowym, i tak jak nad morzem można poprzestać na oglądaniu pięknych widoków, a można stopę zanurzyć, a można całkiem zanurkować. […] Uświadomiłam sobie nie tylko swoje zasoby. Uświadomiłam sobie zasoby mojej rodziny! […] W tym projekcie możemy zobaczyć nie to, co trudnego dostaliśmy ‘w spadku’, ale co dobrego otrzymaliśmy …. I to jest inaczej niż w terapii. Przypomniałam sobie moce, które mam, oraz że je mam. […] Wróciłam do swojej kreatywności… miałam masę cudownych pomysłów! Do ludzi na świecie chciałabym powiedzieć, żeby skupiać się na tym, co dobre, co mamy i stwarzajmy atmosferę, żeby każdy mógł być ważny  i mógł rozkwitać a nie potykać się o swoje trudności.” Maria Bednarz, nauczyciel i wychowawca

Na projekt zdecydowałam się zupełnie przypadkiem. Czułam że chcę się zatrzymać, odrobinę zwolnić, przyjrzeć sobie ale też poznać bliżej kolejne narzędzie, które być może będę mogła wykorzystać w pracy.  Jestem dietetykiem i diet coachem.  Na co dzień pomagam ludziom zmieniać nawyki żywieniowe. Nie spodziewałam się wielkich rezultatów, tym bardziej że projekt prowadzony był online. To co się zadziało ze mną „od środka” przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zbliżyłam się do siebie w dosłownym znaczeniu tych słów. Wszystko odbywało się w bezpiecznej atmosferze i wzajemnym szacunku. Było mnóstwo przestrzeni. Grupa wnosiła dużo pomysłów, kreatywności i pozwalała krok po kroku we właściwym tempie odkrywać rzeczy istotne. Myślę że dużą zaletą projektu jest praca z fotografią, która pomaga się wyrazić, poczuć to co dla nas ważne i istotne. Uporządkowana struktura projektu, sposób prowadzenia spotkań, duża różnorodność grupy sprawiły że możliwe było otwieranie się bez skrępowania. To był dla nie cudowny czas, który przeniósł mnie do nowej przestrzeni, w której chcę  pozostać. Poznałam cudowne kobiety, odkryłam na nowo chęć tworzenia, zbliżyłam się do siebie dosłownie i w przenośni. Polecam każdemu kto potrzebuje znaleźć czas dla siebie, poznać siebie, pochylić się nad tym co ważne. Warto to robić na każdym etapie życia. Ten projekt buduje, pomaga odnaleźć sens, rozwija. Cieszę się, żę się na niego zdecydowałam. Z wdzięcznością, Agnieszka Bandura, dietetyk kliniczny, diet coach, www.dietetykbandura.pl

„Zbliżenie” to piękny, mądry i jednocześnie wielowymiarowy projekt, który poruszył we mnie najgłębsze i najczulsze struny. Jego konstrukcja, połączenia tematu z obrazem (zdjęciem), słowem i spacerem na łonie Natury, pozwalała w niezwykły sposób poszerzać perspektywę widzenia omawianego tematu. Tygodniowy okres pracy z konkretną wartością dawał przestrzeń do zatrzymania się i  refleksji. Przyglądałam się Sobie i tematowi, poprzez różne obrazy, symbole, poruszane emocje, przeżycia. Z tego wynikały niezwykle interesujące, nieraz bardzo zaskakujące spostrzeżenia. Spotkanie z uczestniczkami grupy i omawianie tematu pozwalały zobaczyć niezwykłe bogactwo i indywidualność patrzenia na dany temat. Projekt „Zbliżenie” wniósł do mojego życia większy spokój i zaufanie do Siebie. Odkryłam radość  w eksploracji życia, doceniania tego, co mam, uważności na uczucia i potrzeby innych. Odczułam większy dobrostan swojego bycia i życia. Danuta Gizińska, arteterapeuta

„Dzięki projektowi trochę inaczej, niż dotychczas oglądam zdjęcia w rodzinnych albumach – poświęcam więcej uwagi temu, co widzę. …”

„Projekt przywraca kontakt ze swoimi zasobami, z kreatywnością. Pozwala poczuć wartość połączenia pracy własnej z siłą grupy.”

„Odkryłam na nowo jak fotografia może pomóc mi w pracy rozwojowej, takiej którą mogę robić każdego dnia dla siebie. Małymi krokami, które prowadzą do dużych wyników. …”

„Przypomniałam sobie o tym, co mam: moja historia, talenty, siły charakteru – to wszystko mnie buduje i może wspierać w życiu, jakie chcę wieść.”

„Dzięki projektowi Zbliżenie spotkałam się ze sobą. Na nowo. Mogłam poprzyglądać się temu, co dla mnie ważne. Sprawdzić, czego nie oddam i nie poświęcę, a co nie jest „moje”. Przyjrzałam się, jak mogę wykorzystać to, co już mam, by być w lepszych relacjach z ludźmi wokół mnie. …”

Poznałam fantastyczne, odważne kobiety!!! Szukam odwagi w sobie.”